Başkan Ay, basın ile çay simit sohbeti yaptı...

Başkan Dursun Ay, basın ile çay simit sohbeti yaptı

Başkan Ay, basın ile çay simit sohbeti yaptı...

DÜZCE(İHA) – Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, vatandaş odaklı hizmet sunacaklarını söyledi.
Düzceli basın mensuplarının İşadamı Faruk Türkseven ile birlikte başlattıkları çay simit sohbetinin bu haftaki konuğu Belediye Başkanı Dursun Ay oldu. Cedidiye Cami önünde basın mensupları ve Türkseven ile buluşan Ay, Düzcenin ihtiyaçlarının değerlendirilmesi noktasında bu tür toplantıların çok verimli olduğunu belirtti.
Faruk Türkseven yaktıkları kıvılcımın büyüyeceğine inandığını vurgulayarak Düzcenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bizim amacımız birlik ve beraberliğin önünün açılmasıydı. Medyanın bu anlamda çok etkili olduğuna inanıyorum. İş adamların, kamu kurumlarının bu organizasyona dahil olması beni çok mutlu ediyor. Bu buluşmalar artacak. Önemli olan Düzceye yatırım. Biz bir kıvılcım yaktık. Büyüyeceğine inanıyorum dedi.
Belediye Başkanı Dursun Ay ise çay simit sohbetlerinin devamını dileyerek Basınımızla beraber çay simit sohbeti yaptık. Kendileriyle Düzcede yaşanan sorunları değerlendirdik. Bunu devamını bekliyoruz. Çünkü basın bizim gözümüz kulağımız oluyor. Bizim göremediklerimizi, duyamadıklarımızı bize iletiyor dedi.

Kaçak yapılaşmaya izin yok
Belediye Başkanı Dursun Ay, Kalıcı Konutlar Bölgesinde kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceklerini söyledi. Ay, bu tür girişimlerin cezalandırılacağı uyarısında bulunarak Kalıcı konutlar bizim vizyon projemiz. Orada bahçe içerisinde evlerin olması çok güzel. Zaman zaman kapalı çıkmalar yapılıyor. Buna müsaade etmiyoruz. Çünkü oranın suretini bozmak istemiyoruz. Planda binalar nasılsa o şekilde kalacak. Kimse tavuk kümesi, barınak gibi bahanelerle böyle girişimlerde bulunmasın. Bunun hem cezası var hem de inşa edilen yapı yıkılıyor diye konuştu.

Vatandaş odaklı hizmet verecek
Kent merkezindeki parkların vatandaş odaklı hizmet sunacağını dile getiren başkan Ay şöyle devam etti: Bahar geldi. Vatandaşımız pakları kullanmaya başladı. Ama parkların etrafları kapalı. Buraları açıyoruz. Vatandaşlarımız parklardan nasıl daha sağlıklı yararlanabilecekse o hale getirmeye çalışıyoruz. Temizlik çalışmaları yapılıyor. Biz bir kişi parkı alıp orada kendi başına inisiyatif kullanmasın istiyoruz. Vatandaş odaklı çalışıyoruz.

İstanbul Caddesi yeniden konuşulur
Başkan Ay, İstanbul Caddesi için yapılan anketin güncelleneceğini ifade ederek İstanbul caddesi biz göreve geldiğimizde kapalıydı. Bir kamuoyu yoklaması yaptık. Sonuç caddenin kapalı olması yönündeydi. Ancak tekrar esnafımızı dolaşacağız, ankette bir güncelleme yapacağız. Vatandaşımız ne istiyorsa biz onu yaparız. Bisiklet ve motosikletlileri de önlemeye çalışıyoruz. Bariyer koyarsak vatandaş geçemeyebilir. Ama bununla ilgili formül üreteceğiz diye konuştu.
Başkan Ay otopark fiyatları ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Fiyatların aşağıya çekileceğini dile getiren Ay Önemli olan vatandaşımızın memnuniyeti dedi.
Sohbet sonrasında çöp sepetinin yanında bulduğu altın ve para dolu poşeti zabıtaya teslim eden temizlik işçisi için verilecek destek konuşuldu.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48