Güzeldere Şelalesi'ne yoğun ilgi

- Düzce'de ormanın derinliklerinde 130 metreden dökülen suyu ile Türkiye'nin en yüksek şelalelerinden olan Güzeldere, bölgeye yapılan yatırımların ardından doğaseverler tarafından yoğun ilgi görüyor

Güzeldere Şelalesi'ne yoğun ilgi

DÜZCE - Düzcenin, her renk tonunu barındıran ormanlar ve zengin bitki örtüsüyle kaplı Gölkaya ilçesindeki Güzeldere Şelalesi, yapılan yatırımların ardından ziyaretçi akınına uğruyor.

Kentin ormanlık alanı ile zengin ilçelerinden Gölyakada bulunan Güzeldere Şelalesi, el değmemiş doğal ve yaşlı ormanları, bitki çeşitliliği, dereleri, yaban hayatı, doğa harikası şelalesiyle son yıllarda turizmde adından söz ettiriyor.

İsmini içerisinden geçen derenin berrak ve temiz olmasından alan Güzeldere köyü sınırlarında bulunan ve mesire alanından yaklaşık 400 metre aşağıdaki şelale 130 metreden akması ile Türkiyenin en yüksek şelaleleri arasında anılıyor.

Kenti tepeden gören bir noktada bulunan şelale bölgesi, ayrıca kuşların göç yolu üzerinde bulunan ve 35i kalıcı olmak üzere toplam 150 tür kuşa ev sahipliği yapan Efteni Kuş Cennetinin de güzergahında bulunuyor.

Gölyaka Belediyesi tarafından yapılan yeni yatırımlarla turizm anlamında yoğunluk yaşayan Güzeldereye gelen tatilciler, geniş yayla alanında çadır kurma ve orman içerisindeki ahşap evlerde kalma imkanı buluyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48