Kaşınmaya başlayan öğrenciler hastaneye kaldırıldı

Kaşınmaya başlayan öğrenciler hastaneye kaldırıldı

Kaşınmaya başlayan öğrenciler hastaneye kaldırıldı

Düzcenin Cumayeri İlçesi İlhami Reyhan Turan Ortaokulunda öğrenim gören ve beden eğitimi dersinde aniden başlayan kaşınma sonrasında vücudunda kabarcıklar oluşan 13 öğrenci, ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Edinilen bilgilere göre, Cumayeri İlçesi İlhami Reyhan Turan Ortaokulunda meydana gelen olayda beden dersi için okulun bahçesine çıkan öğrencilerden 13ü beden eğitimi öğretmenlerini beklerken aniden kaşınmaya başladılar. Kaşıntı ile birlikte öğrencilerin vücutlarında kabarcıklar oluşmaya başladı. Durumu gören diğer öğrenciler olayı okul yönetimine haber verdi. Okul yönetimi ise 112 Acil Sağlık ekiplerine durumu bildirdi. 112 Acil Sağlık ekipleri okula giderek öğrencilerde ki durumu inceledikten sonra yaptıkları ilk müdahalenin ardından 6 öğrenciyi Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisine 7 öğrenciyi ise Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servisine kaldırdılar.
Öğrencilerde çıkan kabarcık ve kaşıntı ile ilgili olarak yapılan ilk muayenelerinde herhangi bir bulaşıcı hastalık durumu olmadığı belirlendi. Kaşıntının ise yedikleri bir maddenin dokunması yada beden dersi sırasında öğrencilerin oturdukları çim alanda böceklerin ısırmış olabileceği tahmin ediliyor. Kaşıntının kesin sebebinin belirlenmesi için öğrencilerden alınan kan tahlillerinden sonra belirleneceği öğrenildi. Olayla ilgili olarak inceleme başlatıldı.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48