Minik öğrenciler atıklardan elbise yaptı

DÜZCE’NİN YIĞILCA İLÇESİNDE BULUNAN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA UZAKTAN EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLER, ATIK EŞYALARDAN ELBİSE YAPARAK, “ATMADAN ÖNCE DÜŞÜN, KULLANILABİLİR BELKİ O ÜRÜN” DİYEREK VATANDAŞLARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Minik öğrenciler atıklardan elbise yaptı

DÜZCE (İHA) – Düzce’nin Yığılca ilçesinde bulunan Anaokulu öğrencileri korona virüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim alarak atık eşyalardan elbise yaparak, “Atmadan önce düşün, kullanılabilir belki o ürün” diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu.

Uzaktan Eğitim süreci kapsamında Yığılca Anaokulu öğrencileri ailelerinin de katılımı ile geri dönüştürülebilecek ve artık materyallerden oluşturulabilecek kıyafet tasarımları yaptı. Atık CD, ip, plastik kutular, Antep fıstığı kabuğu, kağıt, ağaç yaprağı, çöp poşeti ve pamuk gibi atık ürünlerle kıyafet tasarladı. Atmadan önce düşün, kullanılabilir belki o ürün sloganı ile oluşturulan öğrenciler vatandaşlara çağrı da bulunarak her ürünün çöpe atılmaması gerektiğini ihtiyaç olarak kullanılabileceğini yaptıkları etkinlik ile gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48