Pedalları 15 Temmuz için çeviriyorlar

Pedalları 15 Temmuz için çeviriyorlar

Pedalları 15 Temmuz için çeviriyorlar

15 Temmuz şehitleri anısına Almanyadan yola çıkan 5 kişilik ekip Düzceye ulaştı. Türkiyeye gelene kadar 5 ülke geçen bisikletliler, Düzceden katılacak 5 bisiklet tutkunu ile birlikte turlarını 15 Temmuzda Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde sonlandıracaklar.
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünü unutturmak istemeyen Almanyada oturan 5 Türk vatandaşı, bisikletleriyle Münihten bisikletleriyle yola çıkarak 5 ülke geçtikten sonra önce Türkiyeye ve Düzceye ulaştılar. Cedidiye Cami önünde Düzce Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Düzce Gençlik Merkezi üyeleri tarafından karşılanan ekibe Düzce İl sınırları içerisinde de Düzce Bisikletliler Derneği Üyeleri eskortluk yaptı. Cedidiye Cami önünde açıklama yapan Bisikletli ekibin başkanı ve Almanya Demokratlar Birliği Başkanı Emrullah Durucan, Türkiyede 15 Temmuz öncesinde de defalarca darbe girişimi olduğunu dile getirdi. Emrullah Durucan; Almanyada yaşıyoruz Münihten Ankaraya 15 Temmuzu anma adına yola çıktık. Benim şahsi katılım sebebim bu darbe teşebbüsü tek değildi, bundan önce başkaları oldu. 15 Temmuz askeri bir darbe girişimiydi. Sanırım bu darbeler bitmedi deha devamı da gelecek onun için bizde teyakkuzda olmamız lazım. İnsanların uyanık olması gerekiyor. Herhangi bir etkinlik bizim milletimizin diri olduğunu gösteriyor. Bu yolculuk insanlarla köprü kurmak ve birlikteliği büyütmek adına yapılmıştır dedi.
Geçen Almanyadan Ankaraya tek başına pedal çeviren Abdurrahman Serdar Çakmak ise 18 gündür yollarda olduklarını belirterek, geçen yıl tek başına 2700 kilometre yol yaparak Ankaraya ulaştığını belirtti. Çakmak ayrıca Almanyadan Ankaraya bisiklet turunu genişleteceklerini de ifade etti. Abdurrahman Serdar Çakmak; Almanyanın Münih şehrinden geçen sene tek başıma şehitlerimize, gazilerimize ve Sayın Cumhurbaşkanımız adına Münihten Ankaraya 2700 km yol yaptım. Son 3. durağım Düzce idi. Beni Düzce halkı Düzce Bisikletliler Derneği karşıladılar bizleri. Bu seferki yolculuğumuz 15 Temmuz şehitleri anısınadır. Bunu her sene kat kat büyüterek 15 Temmuz ruhunu ve şehitlerimizi unutturmamak adına birlik ve beraberliğimizi korumak maksadı ile ben Kürt bir kardeşinizim destek ekibinde Uygurlu bir kardeşimiz Laz kardeşimizde var, biz burada birliktelik vermek istiyoruz. Biz millet olarak tekiz beraberiz ve bizi hiçbir terör örgütü asla yıkamayacaktır. Ne PKK ne FETÖ terör örgütü asla bunu başaramayacaktır. Bizde birlikteliğimizde bu mesajı vermek istiyoruz. Gelirken çok zorlanıyor ve sıkıntılar çekiyoruz. Lakin mevzu vatan olunca ne kadar zor olursa olsun bir olduğumuzun mesajını vermek gerekiyor. Bunları düşündüğümüzde zorluklar kesinlikle aşılıyor. Şehitlerimizin yaptığı karşısında bizim yaptığımız hiçbir şey değil ben buradan bütün şehitlerimizden Allah razı olsun geride kalanlarına da sabır diliyorum. Gelecek yıl daha fazla olacağız sadece Münihten değil Münihle Ankara arasında 6 ülkeden geçiyoruz. Bu ülkede ecdat yadigârı olan yerlerimiz soydaşlarımız var. Bu yolculuğumuz kardeşliğin Balkan ülkelerinde birleşmesinde yardımcı olur. 18 gündür yoldayız. Geçen sene 29 günde gelmiştim tek başıma olduğum için. 15 Temmuz günü yaklaşık 10 kişilik bir ekiple Ankara da olacağız. Bizlere yol güvenliği sağlayan Jandarmaya ve polis ekiplerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Tüm Düzce halkına da saygılarımı sunuyorum diye konuştu.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48