tramvay projesi 2 ay içinde Hizmette

tramvay projesi 2 ay içinde Hizmette

tramvay projesi 2 ay içinde Hizmette

Düzce Belediyesi tarafından yayalaştırılan İstanbul Caddesi üzerinde yapımı devam eden tramvay projesi 2 ay içinde hizmete açılacak.
Düzce Belediyesi tarafından başlatılan şehir merkezi yayalaştırma projesinin ikinci etabında da sona gelindi. İstanbul Caddesi üzerinde yapımı devam eden Tramvay Projesinde çalışmaları yerinde inceleyen ulaştırmadan sorumlu Başkan Yardımcısı Kadir Badur ve Proje Koordinatörü Bekir Güley açıklamalarda bulundu. Sistemin güneş enerjili ve çevre dostu olduğuna dikkat çekilirken tramvay için havai enerji hatları döşenmeyeceği belirtildi.
Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Badur açıklamasında Düzce Belediyesi ile otogarın olduğu noktada da üç tane durak olacak, onların yapımına başlanacak. Bütün imalat şu anda bitmiş durumda garın yapımı bekleniyor. Tramvay hattının detay döşeme işleri kaldı, işin yüzde 80i bitti ifadelerini kullandı.
Proje Koordinatörü Bekir Güley de yaptığı açıklamada Ray sistemimiz bitti, hizmete sunma aşamasına geldi. Bir tek çevre düzenlemesi kaldı. Bununla ilgili de belediyenin çalışmaları bir hafta içinde bitecek sanıyorum. En kısa zamanda da tramvayımızı başlatacağız. Bizler altyapı çalışmalarımızı bitirdik. Herkes soruyor, hastaneye gidecek mi diye. Biz buraya kapsamlı bir altyapı yaptık istenirse hat tabii ki uzayabilir. İstasyon sonlama dediğimiz yeri burada yapıyoruz. Kendini şarj edebilen güneş enerjili ve jeneratörlü ve kendi kendini besleyen bir hat. Havai enerji hatları kullanmıyoruz bu sistemde. Bu hangarda sabaha kadar akülerin şarjların toplanma alanı olacak. Gerekli ekipmanlar kontrol alanı olacak dedi.
Başkan Yardımcısı Kadir Badur tramvay çalışmalarının ardından arazi incelemelerine devam ederek Düzce Belediyesi Katlı Pazaryeri inşaatında Pazarcılar Odası başkan ve üyeleri ile görüştü ve istişarelerde bulundu.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48