Türk Bayrakları ile andılar

DÜZCE 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 99’UNCU YILI DOLAYISIYLA ETKİLEYİCİ BİR ETKİNLİĞE İMZA ATTI. MEHMET AKİF ERSOY’UN İSTİKLAL MÜCADELESİNDEKİ ROLÜNÜN ANLATILDIĞI PROGRAMDA DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI.

Türk Bayrakları ile andılar

DÜZCE(İHA) – Düzce 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri İstiklal Marşı’nın kabulünün 99’uncu yılı dolayısıyla etkileyici bir etkinliğe imza attı. Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal mücadelesindeki rolünün anlatıldığı programda duygu dolu anlar yaşandı.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nün 99’uncu yılı dolayısıyla bir program gerçekleştirildi. Vali Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyelerinin de katıldığı program Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Mehmet Akif’i Anlamak adlı tiyatro gösterisi sahnelendi. Öğrencilerin performansı izleyicilerden büyük alkış aldı. Program sonunda protokol üyeleri öğrencilerle sahneye çıkarak ellerinde Türk Bayraklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER