BELEDİYE ŞİRKET ÇALIŞANLARINA KADRO İSTİYORUZ

BELEDİYE ŞİRKET ÇALIŞANLARINA KADRO İSTİYORUZ

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Zonguldak Şubesi'nin geçtiğimiz hafta sonunda yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden seçilen başkan Enis Dizdaroğlu ve ekibi mazbatasını aldı. Dizdaroğlu, bu dönem belediye şirket çalışanlarına kadro beklediklerini söyledi

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Zonguldak Şubesi'nin 9. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta yapılırken, mevcut başkan Enis Dizdaroğlu ve ekibi tek liste ile gidilen seçimler sonucunda yeniden seçilmişti.

Kongre sonrasında ise Başkan Enis Dizdaroğlu ve yönetim kurulu üyeleri seçim kurulundan mazbatasını aldılar.

BELEDİYE ŞİRKET ÇALIŞANLARINA KADRO BEKLİYORUZ

Genel İş Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu yaptığı açıklamada, bu dönem belediye şirket çalışanlarına kadro beklediklerini ifade etti

PROMOSYON SÖZLEŞMELERİ GÜNCELLENECEK..

Promosyon sözleşmeleri ilgili açıklama yapan Genel İş Başkanı Enis Dizdaroğlu, "Daha önce yapılan promosyon sözleşmeleri 3 yıl ve 2 yıl olarak yapılmıştı.  Bunların bitmesini bekliyoruz. O esnada Türkiye'de enflasyonun yüksek olmasından dolayı promosyonların güncellenmesi için bankalara müracaatlarımızı yaptık. Bu yılbaşında promosyonu yenilenmesi ve güncellenmesi ile ilgili bir beklenti içerisindeyiz ve bakanlık yetkililerinden  bir bilgi bekliyoruz ve bununla ilgili altyapı çalışmalarımızı da yaptık. Sözleşme görüşmeleri için bankalara talimatı vereceğiz ve en çok ücreti verenle de sözleşmeyi yapacağız" dedi.

TOPLU SÖZLEŞMELER İÇİN YETKİ GELMEYE BAŞLADI

Toplu sözleşme ile ilgili olarak da bilgi veren Genel Başkanı Enis Dizdaroğlu, "Toplu sözleşme ile ilgili yetkilerimiz gelmeye başladı yıllık enflasyon oranında işverenleri de taslak sözleşmelerine yaptık ümit ediyorum ki masa başında sözleşmeleri imzalayıp refah payını yükseltmiş şekilde çalışan arkadaşlarımız sözleşmelerini yapacağız. Ancak son yıllarda toplu iş sözleşmeleri imzaladığımızdan 2 ay 3 ay sonra enflasyon daha da yüksek olması sebebiyle alınan ücretler maalesef zorlanmaya başlıyor. Çalışanlardan vergi adalet sisteminin düzeltilmesini istiyoruz neden Bizler 1  ay 2. ay 3. ayda aldığımız ücretleri maalesef 6  aydan sonra vergiye tabi olduğumuz için ücretlerimizden maalesef vergi ve enflasyonuna doğal olarak eriyor. Bu konuda sadece çalışanların özverisi değil bizi yönetenlerin de konuya eğilmelerini biri biraz daha düşünmelerini, ve reform yükseltilmesini bekliyoruz." dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARIMIZDAN TOPLU SÖZLEŞMELERDE YİNE ÖZVERİ BEKLİYORUZ

Genel İş başkanı Enls Dizdaroğlu yaptığı açıklamada"Maalesef işverenimiz bizim kamu ve toplu iş sözleşmesi yaptığımız belediye başkanlarına da geçmişe göstermiş olduklurı özveriden dolayı teşekkür ediyorum.  Önümüzdeki süreçte de aynı özveride bulunacaklarına inanıyorum" ifadesini kullandı.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER