BORÇTAN DOLAYI ELEKTRİKLERİ KESİLMEYECEK!

BORÇTAN DOLAYI ELEKTRİKLERİ KESİLMEYECEK!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bayram arifesinde elektrik kesintisi yapılmayacak. APDK ayrıca, 65 yaş üstü vatandaşlar, engelliler ve şehit ailelerinin elektriğin de 3 ay boyunca kesilmeyeceğini söyledi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, "65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin elektriği, borcundan ötürü 3 ay boyunca kesilemeyecek" açıklamasında bulundu.

Bunun yanında cuma günleri, resmi ve dini bayramlar ve arifelerinde de kesinti yapılmayacağını açıklayarak şunları söyledi:

"65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin elektriği, borcundan ötürü 3 ay boyunca kesilemeyecek. Mağduriyet oluşmaması için cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde yani arifesinde- elektrik kesme işlemi yapılamayacak. Bir inşaat bittiğinde, elektrik altyapısını hazır hale getirmeyen dağıtım şirketine ceza verilecek. Kesinti sayı ve sürelerinde iyileştirme yapamayan elektrik dağıtım şirketlerine ceza verilecek."

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48