ÇAKIR´DAN YANIT İSTENİYOR

ÇAKIR´DAN YANIT İSTENİYOR
gundemeregli.com-Kdz. Ereğli Belediyesi  

Çakır´dan bazı sorulara ve sorunlara yanıt vermesi istendi.  

basın mensuplarına yaptığı açıklamalar sayesinde Ereğli´nin çözüm bekleyen sorunları hakkında ne kadar bilgisiz olduğunu  ortaya koyduğununa işaret edilerek,

Ereğli Belediyesi Basın Bürosundan yapılan açıklamada, Çakır´ın ilçe genelinde nerede bir inşaat varsa yanında fotoğraf çektirdiği kaydedilerek, Çakır´ın bu fotoğrafları çeken basın mensuplarına yaptığı açıklamalar sayesinde Ereğli´nin çözüm bekleyen sorunları hakkında ne kadar bilgisiz olduğunu  ortaya koyduğunu iddia edildi.

UYARILARIMIZI YAPMIŞTIK

KULAK ARKASI EDİYOR

Bu önemli konudaki uyarılarımızı kulak arkası eden Sayın Fatih Çakır, yerel gazetelerimizin 25 Mart Pazartesi günkü haberlerinden öğrendiğimize göre, bu kez de inşaatı devam eden Liman Başkanlığı Binası önünde fotoğraf çektirme alışkanlığını sürdürmüş.  Devlet Demiryolları´ndan Hazine´ye aktarılan arazideki 5 atıl binanın yanına Liman Başkanlığı Binası yapılmaktadır. Sayın Çakır ve Sayın Liman Başkanı´nın da ifade ettikleri üzere, bu binanın hizmete girmesi ile Karadeniz Ereğli´de liman hizmetleri konusunda önemli bir hamle gerçekleştirilmiş olacaktır. Ancak, bu gelişme, Sayın Fatih Çakır´ın boy boy fotoğraf çektirdiği Devlet Demiryolları´ndan Hazine´ye aktarılan bu arazideki mevcut sıkıntı ve sorunları ortadan kaldırmamaktadır, kaldırmayacaktır da.

ÖNEMLİ GİRİŞİMLERDE BULUNDUK

Bu noktada, Liman Başkanlığı için yapılan binanın dışında 5 adet atıl bina vardır. Bu binalardan ikisinin bulunduğu kısma, Karadeniz Ereğli´nin en önemli ihtiyaçlarından biri olan Sahil Sıhhiye Birimi´ni kurabilmek amacıyla uzun süredir önemli girişimlerde bulunulmuştur. İmar Planları´nda da bu binalar, resmî kurum alanları olarak belirtilmiştir. Diğer 3 atıl bina ise, Turgut Reis İlkokulu/Ortaokulu´nun eğitim kampusunun genişletilmesi amacıyla Milli Eğitim´e verilmiştir.

 

YANLIŞLIKLA MİLLİ EĞİTİME VERİLDİ
Ancak, duyumlarımız doğru ise, Karadeniz Ereğli´yi büyük sıkıntılara sokan o malum sahte müfettiş (!) vakasının yaşandığı dönemlerde, Sahil Sıhhiye yapılması için tahsis edilen iki atıl binanın bulunduğu kısım da, yanlışlıkla Milli Eğitim´e tahsis edilmiştir. Sahte müfettişin gayretleriyle (!) gerçekleşen bu tahsis neticesinde de Sahil Sıhhiye Binası yapılabilmesi yönünde tek bir adım dahi atılamamaktadır. Halen Sahil Sıhhiye Birimi, Çınaraltı´nda, Liman Başkanlığı´nın hemen yanındadır ve her iki işletme de birbirine bağlı bürokratik işlemleri yürütmektedirler. İlgili Bakanlık, Sahil Sıhhiye Birimi´nin bulunduğu mevcut binayı boşaltacaktı; ancak Hazine arazisindeki yeni yerinin yanlışlıkla (!) Milli Eğitim´e tahsis edilmesi sonucu bunu gerçekleştiremediklerini gördüler.

Dahası, Turgut Reis İlkokulu/Ortaokulu´nun önemli eksiklerinin ortadan kaldırılması amacıyla Milli Eğitim´e devredilen kısımda da bugüne kadar tek bir çalışma yapılmadı. Hani, ilçenin en güzide eğitim kurumlarından Turgut Reis İlkokulu/Ortaokulu´nun en temel ihtiyacı olan spor salonu yapılacaktı, okulun sosyal aktivitelerini rahatça gerçekleştirebileceği alanlar oluşturulacaktı? Hani Turgut Reis, bu alanda yapılacak kampus genişletme çalışmalarıyla daha modern bir hale getirilecekti? Ne oldu? Sayın Çakır´ın bu sorulara vereceği bir yanıt var mı?

BİZ  İLGSİZLİKLE KARŞILAŞTIK

Anladığımız kadarıyla, Sayın Fatih Çakır, Liman Başkanlığı´nın yeni binasının inşaatı önünde fotoğraf çektirirken, aynı arazi üzerinde bulunan 5 atıl binanın içler acısı halini görememiş. Terk edilmiş vaziyette olan; tinercilerin, ayyaşların mekanı haline gelen, gayriahlaki birçok olayın vuku bulduğu o binalar, nedense Sayın Çakır ve beraberindekilerin gözlerinden kaçmış (!). Söz konusu atıl binalar ve bu binalarda yaşanmaya devam eden gayriahlaki olaylarla ilgili, Karadeniz Ereğli Belediyesi olarak, Kaymakamlık Makamı ve Mal Müdürlüğü nezdinde defaatle girişimlerde bulunduk; yaşanmakta olan sıkıntıları bildirdik. Ancak bugüne kadar hiçbir işlem yapılmadı. Hemen her sıkıntımızda olduğu gibi bu sorunumuzda da ilgisizlikle karşılaştık. Hatta bu atıl binaları Karadeniz Ereğli Belediyesi olarak kendi imkanlarımızla yıkmak istedik. Bu talebimizi de Kaymakamlık Makamı´na bildirdik. Bunun için dahi izin alamadık.

BİNALARDAN HABERİ YOK

Biz inanıyoruz ki, Adalet ve Kalkınma Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Sayın Fatih Çakır´ın, Devlet Demiryolları´ndan Hazine´ye aktarılan bu beş atıl binanın bir tanesinden bile haberi yok. Oysa kendisine, göreve geldiği ilk günden itibaren, Karadeniz Ereğli ve kentte yaşanan sorunlarla ilgili her hususta belediyemize gelerek bilgi sahibi olabileceğini, kendisine her konuda yardımcı olmaya hazır olduğumuzu ifade etmiştik. Umarız, Sayın Çakır, tüm eksikliğini ve bilgi noksanlığını gidermek için gerekli hassasiyeti bundan sonra gösterir.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2013, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48