Çebi Grup Ceosu Yasin Hamzaçebi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Çebi Grup Ceosu Yasin Hamzaçebi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Çebi Grup Ceosu Yasin Hamzaçebi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı;

Milli Mücadele’nin lideri ve cumhuriyetin kurucusu büyük önder Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu gurur gününün 103. yıl dönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da atılan milli mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. 

Hamzaçebi mesajına, Atatürk bu anlamlı günü gençlere armağan ederek, Türk gençliğine olan inancının ve güveninin en güzel göstergesi olmuştur. Bu takdir karşısında, Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş uygarlık düzeyine taşımak, birlik ve beraberlik düşüncesini gelecek kuşaklara aktarmak gençlerimizin en önemli görev ve sorumluluğu olmalıdır. Samsun’dan başlayarak yurdun dört bir köşesine yayılan bu bağımsızlık ateşinin sonucunda düşman işgalinden kurtularak küllerinden yeniden doğan ülkemizin daha istikrarlı, daha dinamik ve daha güçlü adımlarının inşasında gençlerimizi taşıyıcı olarak görmekteyiz. 
 
Türk Gençliği de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da atasının emaneti, cumhuriyetine sahip çıkacak, onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin aşılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 103 yıl önce bugün haklı bir mücadele başlatan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Kurtuluş Savaşı'nın aziz kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, teslim aldıkları mirası gururla taşıyacak olan gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

Gündem

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48