DALGALARA KAPILDI

DALGALARA KAPILDI

Zonguldak'ta arkadaşlarıyla birlikte girdiği denizde dalgalara kapılıp kaybolan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi için arama çalışması başlatıldı.  Ancak havanın kararması için ara verilen arama çalışmaları, sabahleyin günün ilk ışıkları ile yeniden başlatılacak.

Edinilen bilgiye göre, olay Kilimli ilçesine bağlı Göbü köyünde yaşandı. Üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Hasan Can Güney, arkadaşlarıyla birlikte denize girdi. Bu sırada boğulma tehlikesi geçiren genci kurtarmak için denize giren Süleyman Günaydın da boğulma tehlikesi geçirdi. Günaydın çevredekilerin yardımıyla kurtarılırken, Hasan can güney ise dalgalar arasında kayboldu.

Süleyman Günaydın olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesinin yapılmasının ardından Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kaybolan genç için ise arama çalışması başlatıldı. AFAD ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, karadan ve dron ile havadan arama çalışması yaptı.. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ve dalgıçlar da denizden arama çalışmalarına katıldı. Dalgaların arasında kaybolan genç için ekiplerin başlattığı arama çalışmalarına havanın kararması nedeniyle ara verildi.

SABAH DEVAM EDİLECEK.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç’ın da olay yerine gelerek bilgi aldığı olayda, kayıp gencin ailesine de haber verildi.

Genci arama çalışmaları günün ilk ışıkları ile birlikte yeniden başlayacak.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER