Hamile Yılkı Atı ölmekten son anda kurtarıldı

Hamile Yılkı Atı ölmekten son anda kurtarıldı

Hamile Yılkı Atı ölmekten son anda kurtarıldı

Boluda, yaralı bir halde vatandaşlar tarafından bulunan Yılkı Atı, Bolu Belediyesi veterinerleri tarafından sağlığına kavuşturuldu.
Boluda bulunan At Yaylasında gruplar halinde dolaşan Yılkı Atlarından bir tanesi dün akşam saatlerinde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulundu. Arka ayaklarından yaralanmış olan Yılkı Atının yerde yattığını ve yürüyemediğini gören vatandaşlar durumu Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne haber verdiler. Olay yerine gelen veterinerler Yılkı Atını tedavi ederek eski sağlığına kavuşturdular.
Olayla ilgili açıklama yapan Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü hekimleri, eğer bize gelen ihbar olmasaydı hamile olan Yılkı Atı birkaç gün içinde ölümle karşı karşıya olacaktı. Onlarda birer can taşıyor ve birçoğu ufacık bir operasyonla eski sağlıklarına kavuşuyor. Bu sebeple bu olayda olduğu gibi her hayvan yaralanmalarında vatandaşlarımızdan büyük duyarlılık bekliyoruz. 444 26 58 numaralı ücretsiz hattan vatandaşlarımız her zaman bizlere ulaşabilirler şeklinde konuştular.

haber

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48