Mevlid Programı Düzenlendi

Kdz. Ereğli Belediyesi geleneksel hale getirdiği Şehir Mezarlığı Mevlid programı yoğun katılımla yapıldı. 3 bin kişiye kavurma dağıtıldı, program SBD Tv’den canlı yayınlandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, halkın Kurban Bayramı’nı kutladı.

Mevlid Programı Düzenlendi

Kdz. Ereğli Belediyesi, geleneksel hale getirdiği arefe günü Mevlid programını şehir mezarlığında gerçekleştirdi. Kabir ziyaretinde bulunan vatandaşlar programa yoğun ilgi gösterdi.

Şehir mezarlığındaki programa AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık, önceki dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Sezer, CHP İlçe Başkanı Hikmet Uzuner, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Tayfun Özcan’ın sunumunun ardından İlçe Müftülü ve Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesindeki din görevlileri tarafından Mevlid-İ Şerif programı icra edildi.

İlçe Müftü Vekili Feyzullah Aran, dua etti.

BAŞKAN POSBIYIK, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI

Belediye Başkanı Halil Posbıyık bir konuşma yaparak halkın Kurban Bayramı’nı kutladı. Posbıyık, şunları söyledi:

“Dualarımızı müftülüğümüzün uhdesinde bulunan hocalarımızla yapıyoruz, hepsinden Allah razı olsun. Değerli milletvekilimiz Saffet Bozkurt, önceki milletvekillerimizden Fazlı Erdoğan burada, ilçe başkanları, meclis üyeleri, eski meclis üyeleri ve vatandaşlarımız burada.

1994 yılında daha doğrusu çocukluğumuzda bu mezarlığa gelirken çizme giyer ibrik içinde su alırdık yanımıza çünkü; çamurdan yürüyemezdik. Evden su getirirdik mezarların üzerine dökerdik. 94’de başkan olduğumda ilk işim mezarlıkları yürünebilir, gezilebilir bir ortam haline getirmeye çalıştım. Bütün mezarlıklarımızın bakımlarını yapıyoruz. Mevlid okutuluyor, definleri şehirlerine gönderiyoruz.

Yeni Belen’de 100 dönüm bir arazide büyük bir mezarlık yapmaya başladık. Ücretsiz defin işlemi yapıyoruz. Şehitler Mezarlığı yaptık en üst noktasında. Şehitlerimizin bir arada olmasını istiyoruz. Mezarlık tahtası yıkama, kefen bezi işlemlerini ilk yapan belediye olarak örnek olduk tüm belediyelere. Geleneksel olarak bu mezarlık programlarımız  devam ediyor.  Hepinize şükranlarımı sunuyorum. Allah kabul etsin dualarımızı. Mezarlıklarımızda yatan geçmişlerimizi rahmetle anıyorum.

Vatanı, ülkesi için şehit olan tüm şehitlerimize dualarımızı gönderiyoruz. Allah rahmet eylesin. Şimdiden bayramınızı kutluyorum. Ailenizle mutlu bir şekilde bayramınızı geçirmenizi diliyorum.”

Belediyenin kurduğu SBD TV’den canlı yayınlanan mevlid programı sonrası 3 bin kişiye Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık tarafından kavurma, pilav, ayran ve şeker ikramında bulunuldu. Programa iki çocuğu ve torunlarıyla birlikte katılan Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, daha sonra şehir mezarlığındaki aile yakınlarının kabirlerini ziyaret ederek dua etti.

detail-photo-fancybox-2

detail-photo-fancybox-1

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER