Pençe-Kilit Harekatı'ndan acı haber: 6 asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bugün bir askeri üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu duyurdu. Çatışmada 1 asker yaralanırken, 13 terörist de etkisiz hale getirildi.

Pençe-Kilit Harekatı'ndan acı haber: 6 asker şehit

Irak’ın kuzeyinde dün PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda 6 asker şehit olmuştu.

Terör örgütü PKK, bugün Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir askeri üs bölgesine sızmaya çalıştı. Teröristlerle çıkan çatışmada 6 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), çatışmada 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

"BÖLGEDE TEMAS DEVAM EDİYOR"

MSB'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

* "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

* Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekâtları da icra edilmektedir. 

* Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralımıza da acil şifalar dileriz."

MSB'den acı haber! Pençe Kilit Bölgesinde 6 askerimiz şehit oldu

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER