Polisten Zehir Tacirlerini uykuda bastılar

Polisten Zehir Tacirlerini uykuda bastılar

Polisten Zehir Tacirlerini uykuda bastılar

Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri bir ay süren teknik ve fiziki takibin ardından Ağa Mahallesinde şafak operasyonu düzenlediler. İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği operasyonda çok sayıda silah, uyuşturucu madde, cezaevi firarisi şahıs ele geçirildi.
Edinilen bilgilere göre, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri Ağa Mahallesinde uyuşturucu ticareti yapan ve baron olarak nitelendirilen kişileri bir ay önce fiziki ve teknik takibe aldı. Yapılan takip sonrasında şahısların uyuşturucu trafiği, kimlikleri, saklanabilecekleri yerler tespit edildi. Şahısların silahlı olması nedeniyle ayrıca İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğünden destek istendi. Düzceye gelen 2 tim ile birlikte Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tüm birimleri ile geçtiğimiz sabah Ağa Mahallesine şafak operasyonu düzenledi.
Yapılan operasyonda 2 adet ruhsatsız 9 milimetre çapınca tabanca, 1 adet ruhsatsız 7,65 milimetre çapında tabanca, 9 milimetre çapınca 29 adet tabanca fişeği, 5 adet ruhsatsız av tüfeği ve bu tüfeğe ait çok sayıda fişek, 1 adet kurusıkı tabanca, yüklü miktarda bonzai maddesi ile esrar maddesi, suçlardan elde edilen paralar ile torbacı diye tabir edilen 20 şahıs yakalandı.
Ayrıca aranması olan 11 şahısta aynı operasyonda gözaltına alındı. Yakalanan şahıslardan birinin 23 ayrı suçtan 31 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı, bir diğer şahsın kesinleşmiş 3 yıl hapis cezası ile arandığı, bir şahsın ise cezaevi firarisi olarak arandığı ortaya çıktı.
Şahıslar Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile gözaltına alınarak Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldüler. Şahıslar emniyette ki işlemlerinin ardından Düzce Adliyesine sevk edilecekler.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48