ZONGULDAK’IN GURURU OLDU!

ZONGULDAK’IN GURURU OLDU!

Zonguldaklı urgay Tahtabaş kültürlerarası kaynaşma ve Almanya’da yaşayan yabancıların uyumu için yaptığı çalışmalar nedeniyle Almanya’nın en üst düzey devlet nişanı ile ödüllendirildi. Tahtabaş nişanını Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in elinden aldı 

Zonguldak Gökçebeyli Turgay Tahtabaş, Almanya’da en üst düzey devlet liyakat nişanını kazanarak Zonguldak'ın gururu oldu.  Çok çeşitli hizmetleriyle yerel bölgesel ve ulusal düzeyde kültürlerarası kaynaşma ve Almanya’da yaşayan yabancıların uyum sorunlarını aşmak için yaptığı çalışmalar nedeniyle kazandığı nişanı,  Sarayı'nda  Gönüllüler Günü'nde düzenlenen bir törenle Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in elinden aldı.

PANDEMİ SÜRECİNDE DE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ

 Almanya'daki Türk toplumunun eğitim elçisi olarak tanınan, aynı zamanda, Essen'deki Zukunft Bildungswerk adlı eğitim ve yardım kurumunun kurucusu ve genel müdürü de olan Tahtabaş, kendisi, ailesi ve oluşturduğu geniş ekibiyle göçmenlerle çocuklarının dil seviyelerinin geliştirmesine katkı sundu, kültürel sorunlarını aşmalarına ve okuma becerisi kazanmalarına yardımcı oldu. Pandemi sürecinde de çalışmalarını durdurmayan Tahtabaş, yaratıcı yöntemlerle oluşturduğu, "Korona uzaktan eğitim yardım hattı" ile birçok çocuğa özel destek sunarak eğitim başarısının artmasına neden oldu. 

NİŞAN CUMHURBAŞKANI FRANK WALTER STEİNEİER TARAFINDAN VERİLDİ 

Daha önce de yaşadığı il ve eyalet düzeyinde ödüllendirilen Turgay Tahtabaş’ına, bu kez, göçmenlere sunduğu olağanüstü başarılı nedeniyle devlet liyakat nişanı verildi. Almanya’nın en üst nişanı, başkent Berlin’deki, Bellevue Sarayı'nda, Gönüllüler Günü'nde düzenlenen bir törenle Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier tarafından verildi. 

 

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER