İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile genelge! İşte alınan yeni kararlar...

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine "koronavirüs tedbirleri" konulu ek bir genelge daha gönderildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile genelge! İşte alınan yeni kararlar...

Dünyayı sarsan Corona Virüs vakalarından etkilenen ülkeler arasında yer alan Türkiye’de, koruyucu ve önleyici tedbirler alınmaya devam ediliyor.

İlgili bakanlıkların, özellikle kalabalık ortamlar içeren mekanların kapatılmasına yenileri eklendi.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği genelgeye göre, Ülke genelinde tiyatro, kafe, sinema, gösteri merkezi. Konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta, gazino, birahane, taverne, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil) çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam-sauna, kaplıca, masaj salonu, spa ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durduruluyor.

SPOR BAKANLIĞI DA AÇIKLADI!

Bu arada, Gençlik ve Spor Bakanlığından gönderilen bir başka genelgede ise bakanlığın öncelikleri doğrultusunda spor müsabakaları ve projeleriyle ilgili alınan yeni tedbirler kapsamında; Kapalı spor tesisleri ve çalışma salonlarında basketbol, voleybol, ve hentbol branşlarının üst ligleri hariç olmak üzere müsabaka ve antrenmanlara ara verilmesine istendi.

Bunun yanı sıra, İl genelinde ise Özel Beden Eğitimi ve Spor Tesislerinin faaliyetleri ise Valilikler kararıyla durdurulmasına karar verildi.

Söz konusu kararnamelere karşın, kapsama giren ticari amaçlı iş yerlerinin ekonomik durumlarının ne olacağı hakkında ise bilgi verilmedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 22:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER