Başkan Çaylı Engelliler Haftasını kutladı

YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI, HER YIL 10-16 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.

Başkan Çaylı Engelliler Haftasını kutladı

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Çaylı mesajında, “ 10-16 Mayıs her yıl ülkemizde Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde nüfusumuzun azımsanamayacak bir bölümünü engelli vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, yaşam kalitelerini yükseltmek hepimizin görevidir. Hepimizin birer engelli adayı olduğunu da asla unutmamalıyız. Yenice Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin devamlı yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bizler, görevde bulunduğumuz süre içerisinde engelli kardeşlerimizin yaşamlarını da göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası’nın toplumsal farkındalığı artırmasını temenni ediyor, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’nı tebrik eder, tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48