Karabük'te Afrin şehidi Dunca adına fidan dikildi

Karabük'te Afrin şehidi Dunca adına fidan dikildi

Karabük'te Afrin şehidi Dunca adına fidan dikildi

KARABÜK - Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından hayata geçirilen Kampüsteki Fidanım kampanyası kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriyenin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında 15 Martta yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Piyade Binbaşı Mithat Dunca için fidan dikildi.

KBÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından öğrencilere yönelik sosyal medya üzerinden Kampüsteki Fidanım kampanyası kapsamında KBÜye ait bir noktadan çekilmiş fotoğraf paylaşılarak öğrencilerin çekilen yeri bilmesi istendi.

Doğru cevabı veren öğrenciler arasında yapılan çekilişle öğrencinin adına Demir Çelik Kampüsüne fidan dikiliyor.

Kampanyanın ilk talihlisi KBÜ Bilgisayar Teknolojisi 2. sınıf öğrencisi Anıl Durgun, dikilecek fidanın kendi adına değil Afrinin son şehidi Piyade Binbaşı Mithat Dunca anısına dikilmesini istedi.

Durgun, gazetecilere yaptığı açıklamada, kampanyanın çok güzel olduğunu, bundan sonra da kazanacak arkadaşlarının fidanı kendi adına değil, şehitlerin anısına dikmelerinin çok güzel olacağını söyledi.

Durgunun fidanı, kendisinin katılımıyla Şehit Piyade Binbaşı Mithat Dunca anısına Demir Çelik Kampüsünde bulunan Şehitler Fidanlığına dikildi.

Fidanın üzerine şehidin adının yazıldığı ağaç kartını da bağlayan Durguna, sertifika verildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 07:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48