'BİRİLERİ ALGI OPERASYONU YAPIYOR

“BİRİLERİ ALGI OPERASYONU YAPIYOR

'BİRİLERİ ALGI OPERASYONU YAPIYOR

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, “İki üç haftadır merkez disiplin kurulunda toplanıyoruz. Onu ihraç et, bunu ihraç et. Bunların bir kısmı FETÖ’den, fakat bir kısmı kızgınlıkla çıkıyor, il başkanı, şunun bunun hakkında ileri geri laflar ediyor. Geliyor dosyası önümüze. İhraç ettiğimizde bir insanı kaybediyoruz. Bu bizi üzüyor ama bir kısmını ihraç etmek zorunda kalıyoruz. Birbirimize saygılı olalım” dedi.

AK Parti Karadeniz Ereğli Teşkilatı Daraltılmış İlçe Danışma Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Hüseyin Özbakır’ın uyarıları damgasını vurdu.

İlçe teşkilat binasında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Önceki Dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, bazı il genel ve belediye meclis üyeleri, parti teşkilat yöneticileri, gençlik ve kadın kolları yöneticileri ve partililer katıldı.

Toplantıda, Ömer Erbay başkanlığında, Yusuf Eryiğit ve Mehmet Keleş’in katip üye olarak seçildiği danışma kurulu divan heyeti oluşturuldu

ÇAKIR İL OLMA KONUSUNU DEĞERLENDİRDİ…

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, açış konuşmasında ilçede ulaşım, eğitim ve diğer alanlarda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

 

Ereğli’de son günlerde konuşulan il olma konusunu da değerlendiren Çakır şöyle konuştu:
 
“Eğer hükümetimiz ilçeleri il yapmak suretiyle bir çalışma içinde olacaksa, Ereğli ilçemiz de şartları tutuyorsa il olmasından yana oluruz. Büyükşehirlerin sayısını arttırmak suretiyle bir yönetim şekli oluşturulacaksa, Zonguldak’ımızın büyükşehir olması, hak ettiği payı alması noktasında çalışma içinde oluruz. Bu öyle plan ve projesi yapılmadan sonuçlandırılabilecek bir olay değil,. Hükümetin aldığı her türlü kararın yanında olacağımızı ifade ediyorum.”

 

ÖZBAKIR’DAN İNCE GÖZDAĞI…

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, parti olarak bir yenilenme sürecinde olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Bir kısım arkadaşlarımız göreve devam ediyor, bir kısmı ayrılıyor. Ayrılanlardan küsme, kötü laf etme yok. Aramızda örnekler var. Onlar da aramızdalar. İki üç haftadır merkez disiplin kurulunda toplanıyoruz. Onu ihraç et, bunu ihraç et. Bunların bir kısmı FETÖ’den, fakat bir kısmı kızgınlıkla çıkıyor, il başkanı, şunun bunun hakkında ileri geri laflar ediyor. Geliyor dosyası önümüze. İhraç ettiğimizde bir insanı kaybediyoruz. Bu bizi üzüyor ama bir kısmını ihraç etmek zorunda kalıyoruz. Birbirimize saygılı olalım. Bir şey varsa bir araya gelelim aramızda çözelim. İnsan kaybetmeyelim. Artık bizim partimiz ülkenin geleceğiyle bütünleşmiş bir parti. Partimiz yok, liderimiz yok, ülke muhalefete mi kalacak? Bunlar emekli maaşlarını ödeyecek para bile bulamaz, IMF’nin kapısına giderler. Adam kaybetmemiz partimize kan kaybettirir, 2019 seçimlerinde önümüz kesilir. Bu sadece bizim ülkemize değil, diğer Müslüman ülkelerin de geleceğini kaybettirir. Her insanın her yuvanın kirli çamaşırı olabilir. Bunu aramızda çözelim. Adliyeye intikali gereken varsa onu ilgili yerlere gönderelim. Basında çıkıp bağırıp çağırmayalım. Bunun için özellikle hassasiyet istiyorum.”

Özbakır 2,5 senedir bir sürü iftiraya maruz kaldığını belirterek, “Beş vekil var iftiralar sadece bana geliyor, Faruk beye sadece birazı düşüyor. Şahsa birde randevu veriyorum, ikide mecliste olmalıyım diyorum. İkiye çeyrek kala geliyor. Bunu mesele yapmışlar. Bunu taktirini size bırakıyorum. Biz yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

ÇATUROĞLU: “TTK’YI KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ!” AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu da uluslararası politika ve gelişmelere ilişkin görüşlerini anlattığı konuşmasında, müftülere nikah yetkisi verilmesi ile ilgili olarak muhalefetin tutumunu eleştirdi.

TTK’nın özelleştirilmesi ile ilgili iddialara cevap veren Çaturoğlu, “Nihai hedefte katma değerin artacağı, termik santrallere kömürü Zonguldak’tan sağlamaktır. Bu bölgede daha fazla termik santral kurulmasını halk da istemiyor, biz de istemiyoruz. TTK’nın modernizasyon planları var. Bunlar son sürat devam ediyor. Sonuçlarını alabilmek için 2018’in birinci ve altıncı ayın arasındaki durumu görmemiz lazım diyor TTK Genel Müdürü. Biz de bekliyoruz. Buradaki norm kadro hadisesi de ilkel işletmeciliğe göre oluşturulmuş bir kadro. Mekanizasyon, yarı mekanizasyon, bunlar ortaya çıktıktan sonra yeni bir norm kadro oluşacak. Ona göre işletme gereğini yapacak. Bizim hedefimiz budur. Hiç kimse muzdarip olmasın. TTK asla ve asla kapanmayacaktır. Kapatılamaz, kimsenin gücü yetmez. Çünkü TTK sadece Zonguldak Bartın ve Kastamonu’nun bir kısmında rezervi var. Bugün iyi günlerdeyiz dışarıdan ucuz kömür bulabiliyoruz. Ama yarın ülkemize ambargo olur, bunları çalıştırmak zorundayız. TTK bir tarihtir, kültürdür, ülkenin gerçeğidir. Biz herkesi ayakta tutacak, üretimi istihdamı arttıracak bir çözüm arayışı peşindeyiz” diye konuştu.

ÇATUROĞLU’NDAN KENT MEYDANI ÖNERİSİ… Çaturoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın çalışmalarını takdir ettiğini ancak işin ambalajı ve tanıtımında sıkıntılar olduğunu ifade ederek, “Önce belediye meclis üyelerimiz, belediye başkanımız ‘Kol kırılır yen içinde kalır mantığı içinde ufak tefek sorunları bir tarafa bırakalım” dedi.

AK Parti Milletvekili şöyle devam etti:

“Benim o projeler bakış tarzımı başkan biliyor. Kent meydanı ilk gündeme geldiğinde, ben daha adayken, bunun maliyetini sordum, başkan 30-40 milyon olur dedi. O günkü itibarla cami projesi yoktu. Dedim ki birtakım değişiklikler yapalım. Kent meydanları 24 saat yaşayan mekanlardır. Alışveriş merkezleri, oteller vardır. Ticari bazı şeyleri bu projenin içine katmak suretiyle biz bırakın cebimizden para çıkmasını, belediyenin kasasına para da kazandırabiliriz. Hala o görüşteyim. Sen hiç aldırma belediye meclisinden geçmiş geçmemiş. Yap projeni, koy benim dediklerimi, senin daha cebine par girer, Ereğli’yle ilgili birçok projeyi daha yapma imkanı olur.”

TOSUN: “BİRİLERİ ALGI OPERASYONU YAPIYOR AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Zonguldak’ta TTK kapanacak diye bir konu yok. Zonguldak’ta TTK modernize edilecek. Bu konuda üzerimize geldiler. Bunlara cevap veriyoruz. Zonguldak’ın ileri gitmesi için uğraşıyoruz. TTK ile ilgili konuda kirada olmayan, boş olan sahaların ruhsatlarının ayrılıp onları yeniden üretime açmak, burada en az beş bin kişiyi istihdam etmek istiyoruz. Birileri çıkıyor algı operasyonu yapıyor, bizi ateşe atıyor, milletvekillerimizi ateşe atıyor. İlerideki günlerde inşallah daha fazla insanın çalıştığı bir TTK olacak,” dedi.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Önceki Dönem Zonguldak Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan “Arkamızda bıraktığımız eserlerle yad edilelim, siyasetin bugünü yarını fark etmiyor. Buraların hepsi gelip geçici, kalıcı olan bir şey var; adam gibi adam, hanımefendi gibi hanımefendi olmak. Kimsenin gölgesini olduğundan fazla büyütmeye gerek yok, ama AK Parti’nin gölgesi diğerlerinin aslından büyüktür,” diye konuştu.

Toplantıda Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da birer selamlama konuşması yaptı. Toplantının siyasi konuşmalar bölümünden sonraki bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48