BU, EREĞLİ’NİN AYAK SESLERİ!

Ereğli protokolünden Bülent Ecevit Üniversitesi’ne, “Yüzünü Ereğli’ye dön” ziyareti!

BU, EREĞLİ’NİN AYAK SESLERİ!

Kdz. Ereğli’de Kaymakam İsmail Çorumluoğlu Başkanlığında toplanan siyasi parti ve STK temsilcilerinden oluşan protokol üyeleri, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin yüzünü Ereğli’ye dönmesi talebiyle Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret ettiler.
Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İyi parti İlçe Başkanı Dr. Evrim Balbaloğlu Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Turabi Çelik, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Esnaf Kefalet Kooperatifi Murakıp Üyesi Yücel Oktay, Milliyetçi Hareket Partisi önceki dönem yöneticilerinden iş adamı Ali Toprak’tan oluşan protokol üyeleri, Ereğli Belediyesi tarafından tahsis edilen araç Zonguldak’a gittiler.

Ziyaretin Ereğli’ye kurulacak olan yeni fakültenin bölümleri üzerine olacağı öğrenildi.  Bilindiği üzere Geçtiğimiz hafta yapılan Belediye Meclis toplantısında Eski hastane alanına fakülte yapılmasının önündeki tüm yasal engeller kaldırılmış, imar planı onaylanmıştı. Belediye Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Bugün çok mutluyum. Başta Kaymakamımız ve Valimiz olmak üzere, tüm siyasi partilerle ve belediye meclis üyelerimizle el ele vererek eski hastane alanına yükseköğretim tesisi yapmak için imar plan tadilatlarını bugün gerçekleştirmiş olduk. Ereğli’mize hayırlı olsun” demişti.

ÜNİVERSİTE YATIRIM YAPMIYOR
Bilindiği gibi, kdz. Ereğli’de yapımına başlanacak olan Kampus için bir hayırsever 4 milyon lira bağışta bulunmuştu. Kampusun tamamlanması için Kaymakam İsmail Çorumluoğlu şehirdeki diğer hayırseverler ile görüşme yapıyordu.
Üniversite yönetimi ise Ereğli’ye yapılacak olan kampuse maddi destekte bulunmadığı gibi yeni fakülte açılmasına da sıcak bakmıyor.
Rektörü ziyaret eden Kdz. Ereğli protokolünün kendisinden yeni fakülte istediği öğrenildi.
Ziyaretten sonra Ereğli Kaymakamlığından şu açıklama yapıldı : 

 "Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail ÇORUMLUOĞLU, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil POSBIYIK, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan KELEŞ, Esnaf Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Yücel OKTAY, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet CİVELEK, AK Parti İlçe Başkanı M.Fatih ÇAKIR, CHP İlçe Başkanı Dr. Eylem Ertuğ ERTUĞRUL, MHP İlçe Başkanı Rahman DEMİRTÜRK, İYİ Parti İlçe Başkanı Dr. Evrim BALBALOĞLU ve BBP. İlçe Başkanı Turabi ÇELİK’ in katılımı ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa ÇUFALI ziyaret edilmiştir. Bu ziyarette Kampüs alanındaki son gelişmeler ve yapılacak Fakülteler değerlendirilmiş ve bundan sonra izlenecek yol haritası görüşülmüştür. Olumlu havada geçen ziyaret sonrasında inşaatlara Proje sonrasında ivedi başlanılması ve yeni fakültenin kurulması için istişarelerde bulunulması kararıyla ziyaret sona erdirilmiştir"

Kdz. Ereğli ilçesinde eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu alan askeri alan olarak belirlenmiş ancak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un girişimleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile arsa askeri alan olmaktan çıkarılıp eğitim kampüsleri yapılması kararı alınmıştı. 
 

Gündem

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39