Çivici STK’ları ziyaret etti, destek istedi…

Çivici STK’ları ziyaret etti, destek istedi…

Çivici STK’ları ziyaret etti, destek istedi…

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı Erol Çivici bugün bazı Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti.
Muhtarlar Derneği, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odası’nın yanısıra Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret eden Erol Çivici, adaylık süreci ile ilgili bilgiler verdi ve destek istedi.
İlk olarak Muhtarlar Denrneği’ni ziyaret eden Erol Çivici, Dernek Başkanı Şükrü Kılıç ve bazı muhtarlar tarafından karşılandı.
Burada yaptığı konuşmada, muhtarların, kurum ve kuruluşlar arasında köprü vazifesi gördüğünü ifade eden Çivici, bu süreçte de her iki kesim arasında preslendiğini söyledi.
Muhtarların, vatandaş sorunlarını ilgili kurumlara iletirken daha kolay hizmet almanın çabası içinde olduğunu belirten Çivici, şöyle dedi:
“Geçmiş süreçte mizacımı biliyorsunuz, telefonum gece-gündüz açıktır, elimden geldiğince de yardımcı olmaya çalışırım. Ereğli’nin birçok mahallesini, sokağını çok iyi bilirim. Çünkü projecilikten gelmeyim, 25 yıllık inşaat mühendisliğim var. İlçenin bir çok bölgesinde projem var. 15 yıl belediye meclis üyeliği yaptığım dönem içerisinde, belediyenin bir çok projesinde de emeğimiz var. Bunların içerisinde proje safhasında kalanlar ve gerçekleştirilenler var.
Ereğli’nin sosyal ve ekonomik yapısını gayet iyi biliyorum. Sorunlarını da iyi biliyorum. Bana ‘niye belediye başkan adayı oluyorsun?’ diye soruyorlar. Zaten bu sorunları bilip de, çözüm noktalarını bildiğin zaman kenarda durmak olmuyor. Eğer tecrübe diyorsanız, bu tecrübenin bana göre zirvesindeyim.
Ereğli’nin sorunları ortada. Bugün Ereğli’nin durumundan hiç birinizin memnun olduğunu düşünmüyorum. Aynen bizim olduğumuz gibi. Ereğli umudunu kaybetti, en kötü şey bu. Bizi hayata bağlayan gelecekten ümitlenmemiz gerekirken, bugün geldiğimiz noktada maalesef çoluk çocuğumuzu ‘acaba nerede iye yerleştiririz, gurbete nereye göndersek endişesine düşüyoruz.
Ama yapılacak çok şey de var. Ereğli, geçmiş dönemlerde, Cenevizler zamanında ‘ticaret üs’ olarak kullanılmış. Ereğli’nin birçok değeri var. Bu değerler ibir araya getirmek için, Ereğli’yi tekrar eski zirvesine kavuşturmak için adayım. Yeni bir yola çıktık inşallah hep beraber muvaffak olacağız.”
KILIÇ MECLİSTEN YER İSTEDİ!
Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç da, çıktığı yolda başarı dilediği Erol Çivici’ye, “Meclisinize muhtarlarımızdan isim alacakmısınız? Gerek Belediye, gerekse İl Genel meclisine yönelik bu talebimizi her aday adayımıza soruyoruz” diye konuştu.
TSO ZİYARETİ
Erol Çivici daha sonra Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Oda Başkanı Arslan Keleş ile uzun uzun sohbet etti.
Çivici daha sonra Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat’ı ziyaretinin ardından Ereğli Gazeteciler derneği’ne geldi.

CHP Belediye Başkan aday adayı Erol Çivici, dernek ziyaretinde yaptığı konuşmada “Benim bugüne kadar Ereğli’mizde yapılan birçok çalışmada emeğim var. Uzun zamandır siyasetten uzak kalsam da ilçedeki sorunları çok iyi biliyorum. İlçenin ekonomisini canlandırmamız lazım.Belediyenin görevi fabrika yapmak değildir ancak yeni kurulacak olan fabrikaların alt yapısını ve diğer çalışmalarını yapması gerekir. Ereğli’nin Yeni Organize Sanayi Bölgesi ve İhtisas Sanayi bölgelerine ihtiyacı vardır. Eğer bunları yapmazsak kısa zaman sonra Ereğli’yi terk etmek zorunda kalacağız. Bundan yıllar önce Ereğlİ Demir ve Çelik fabrikalarında 1 milyon ton sıvı çelik üretilirken, 12 bin işçi çalışıyordu. Ancak makineleşmeğe doğru gidildiği bu günlerde ise işçi sayısının 4 binlere kadar düştüğünü görüyoruz.  Kömür ithali için 5 milyar dolar para harcanıyor. Bu para dışarıya harcanacağına mevcut ocaklara aktarılsa inanın daha fazla kömür üretimi gerçekleştirilecektir. O zaman ekonomiyi renklendirmek gerekiyor. Bunun için  Turizm den daha fazla, deniz ürünlerinden daha fazla yararlanmamız gerekiyor. Birçok kamyon ve yabancı Ereğli limanına gelip burada bizim denizimizde tutulan balığı alıp dışarıya götürüyor. Burada bir tesis kurulabilir. Bu belediyenin görevi değil ama alt yapısını hazırlayabilir” dedi.

"TRAFİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜZ ZOR DEĞİL"

İlçede yaşanan trafik sorununa çözümleri olduğunu belirten CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan aday adayı Erol Çivici “İlçede yaşanan trafik sorununu çözmek o kadar da zor değil. İmar paftalarını açtığınızda trafik için alternatif yollar var. 18. Madde uygulamasını bir an önce bitirmek gerekiyor. Yolları yeşil alanları belediye kendi bünyesine alıp yeşil alanları halkın menfaatine kullanmalıdır. Ereğli ile ilgili olarak bizim geri kalmış bir sürecimiz var. Bu süreci çok çabuk aşmak gerekiyor. Bizim yürümeye değil koşmaya ihtiyacımız var. Bununla ilgili de bizimle koşacak herkese ihtiyacımız var. Belediye içerisinde çok deneyimli ve eğitimli arkadaşlarımız var. Bu işi bilen Ereğli yi tanıyan ekonomiyi bilen teknik insanlara ve başkana ihtiyaç var. Ben değil benden daha iyi yapabilecek birisi varsa ben onunla birlikte çalışmaya hazırım, Ereğli değişmeli. Değiştiremez, yeni çehre oluşturamazsak hepimiz bir yerlere gitmek zorunda kalacağız” dedi.


BEN ‘EROL ÇİVİCİ’ OLARAK YOLA ÇIKTIM

Erol Çivici “Siyasete Anavatan partisinden başladım. Belediye meclis üyesi olduğumda çok gençtim. Bu işi iyi biliyorum. 10 sene Cumhuriyet Halk Partisi’nde meclis üyeliği yaptım. Ben meclis üyesi olmadım diye Cumhuriyet Halk Partisi’nden ayrılabilirdim. CHP ye gönül verdim ve devam ediyorum. Birçok partiden o görev teklif edildi. Başka bir partiye sırf koltuk sevdası için gitseydim, giderdim. Ama ben kesinlikle Erol Çivici olarak yola çıktım. Tecrübeliyim. Belediyeyi bir çok kez temsil ettim. Bu konuda tecrübeme güveniyorum”

Gerçekleşen ziyaretten dolayı teşekkürlerini dile getiren Ereğli Gazeteciler Derneği başkanı Necati Günay ise konuşmasında “Bizim her aday adayına her adaya kapımız açık. Ereğli’ye çivi çakacak herkesin yanındayız. Sizlere de çıktığınız yolda başarılar diliyoruz” dedi. Ziyaret yapılan sohbetin ardından sona erdi.

Haber Kaynağı, Hüseyin Orhan

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 01:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48