Eğitim Fakültesi ile Milli Eğitim protokol imzaladı

Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi'nde sunulan eğitimin niteliğini artırmak ve eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitenin imkan ve deneyimlerinden yararlanmak

Eğitim Fakültesi ile Milli Eğitim protokol imzaladı

Zonguldak İli Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi arasında Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi özel yetenekli öğrencilerin eğitimine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.
İmzalanan protokol ile ilgili verilen bilgi şöyle:
İşbirliği protokolü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi'nde sunulan eğitimin niteliğini artırmak ve eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin imkan ve deneyimlerinden yararlanmak, Türkiye'nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere kurum yönetici, öğrenci ve öğretmenlerinde sınai mülkiyet farkındalığını arttırarak, kurumda yürütülen proje ve etkinlikler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet haklarının korunması hedeflenmiştir.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'nun öncülüğünde gerçekleştirilen bu protokol kapsamında yapılan işbirliği sonucunda kurum öğrenci ve öğretmenleri bilimsel çalışmalarını sürdürürken teknolojinin olanaklarından yararlanarak bilgi, beceri ve yeteneklerini milli değerlerine hizmet edecek şekilde üniversitenin deneyimlerinden ve teknolojik olanaklarından yararlanacaklardır.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi öğrenci ve öğretmenlere patent/faydalı model, marka, tasarım ve ürün konularında toplantı, fuar, seminer, panel, sempozyum, konferans, yarışma, proje, farkındalık faaliyetleri vb. etkinliklerde destek ve katılım sağlayarak gerektiğinde personel desteğine de yer verecektir.
 
Çorumluoğlu; "Özel Yetenekli Çocuklarımız Ülkemizin Geleceğini Şekillendirmede Önemli Bir Rol Oynayacak."
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yaptığı açıklamada;  "Ülkemizin geleceği adına projeler yürütecek, faydalı ürünler geliştirecek çocuklarımız için bu işbirliği protokolünün oldukça önemli olduğunu, geleceğimizi inşa edecek bu çocukların en iyi eğitimi alabilmesi için ilçemizin önemli kurumlarının bir araya gelmesinden memnuniyet duyduğunu" söyleyerek, bu işbirliğinin ülkenin geleceğine yapılan anlamlı bir yatırım olduğunu belirtti.  
Üç yıl geçerli olacak olan işbirliği protokolü, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Soner Yavuz, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat merkezi Müdürü Serkan Çakır, Ereğli Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Buket Kısaç, Doktor Öğretim Görevlisi Engin Karaduman ve Doktor Öğretim Görevlisi Süleyman Akçıl’ın katıldığı toplantı ile Kdz. Ereğli Kaymakamlık makamında gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48