ERDEMİR'DE ÇALIŞAN 10,15 VE 20 YILLIK PERSONELE HEDİYEELRİ TAKDİM EDİLDİ

ERDEMİR'DE ÇALIŞAN 10,15 VE 20 YILLIK PERSONELE HEDİYEELRİ TAKDİM EDİLDİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (Erdemir) çalışan 10, 15 ve 20 yıllık personel, altın ve plaket ile ödüllendirildi.

Aynı zamanda Şirketin kuruluşun 56. Yılı kutlamaları kapsamında, şirkette yetkili Türk Metal Sendikası ile imzalanan Toplu İş Sözleşmesinde yer alan maddeye göre; Erdemir’deki çalışma yaşamında10. Yılını dolduran personele Cumhuriyet Altını ağırlığında 1 Adet Erdemir altını, 15 yıllık çalışana 2 Adet Erdemir Altını, 20 yıllık çalışana ise 4 Adet Cumhuriyet Altını hediye edildi. Erdemir tarafından temin edilen hediyelerin yanı sıra, aynı  personellere birer de plaket takdim edildi.

Bu arada, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle geçtiğimiz yıllarda düzenlenen törenin aksine, temsili tören gerçekleştirildi.

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz, Sıcak Haddehaneler Müdürlüğündeki temsili törende yaptığı konuşmada, 1000 dereceye ulaşan sıcaklık karşısında çalışan Erdemir emekçisinin her zaman ödülün en iyisine layık olduğunu belirterek. “bu anlamda, çalışanımızın aldığı hediyeler, alın terlerinin her bir damlası için haklarıdır. Bu tür etkinliklerimizi ne yazık ki pandemi nedeniyle sembolik olarak gerçekleştiriyoruz. Başta sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak olmak üzere, Genel merkez Yöneticilerimizin ayrı ayrı selamlarını sizlere ulaştırırken, hediyelerinizin hepinize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Düzenlenen sembolik törende; Başkan Yılmaz’ın yanı sıra,  Şube Sekreteri Hakan Eskibina, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Çetin Altay, Sıcak Haddehaneler Direktörü Sinan Bozkurt, Endüstri İlişkiler Müdürü Kerem Çelebi, müdür Mehmet Terzioğlu, Ünite Temsilcisi Oktay Çeviren ile bazı yöneticiler hazır bulundu.

Diğer yandan, şirket genelindeki ünitelerde çalışan 10, 15 ve 20 yılını dolduran personellere de plaket ve altın hediyeleri dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 17:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar doğan
Yaşar doğan - 2 yıl Önce

Paylaşımcı güzel yayınlarınızdan dolayı gündem çalışanlarına çok teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48