Erdemir limanindan bazalt ihracatı

Erdemir limanindan bazalt ihracatı

Erdemir limanindan bazalt ihracatı

Düzce Belediyesi tarafından Rusya'ya sevk edilen malzemeler Erdemir Limanı'ndan gönderilmeye başlandı.

Düzce Belediyesince kentteki ocaklardan çıkarılan, dayanıklılığı ve sert yapısı nedeniyle asfalt yol yapımında kullanılan bazaltın Rusya'ya sevkiyatına başlandı.

71 BİN TONLUK BAZALT İHRACATI 
Düzce Belediyesi'nin öz kaynaklarının artırılması ve bu kaynakların gelire dönüştürülmesi için yapılan çalışma kapsamında belediyenin iştiraki BELTAŞ AŞ ile Transservice Denizcilik Şirketi arasında imzalanan sözleşmeyle Rusya'ya satılacak 71 bin tonluk bazalt ihracatının ilk 4 bin tonluk kısmı, Erdemir Limanı'nda gemiye yüklendi. Erdemir Genel Müdürü Cem Salih Oral'ın ve Erdemir yöneticileri de Özlü'yü karşıladı, incelemeleri yerinde inceledi.
 

DÖVİZ GETİRİCİ İŞLEMLER 
İşlemlerin tamamlanmasının ardından gemi, Kavkaz Limanı'na gitmek üzere yola çıkacak. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, ilk bazalt ihracatını gerçekleştirmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. İhracatın devam edeceğini anlatan Özlü, "Bugün 4 bin tonluk bir ihracatımız olacak. Düzce Belediyesinin iştiraki BELTAŞ AŞ, başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Bu şeklide Düzce'nin madenlerini, değerlerini ülkemize ihracat olarak, döviz getirici işlemlerde kıymetlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.


 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48