EREĞLİ’DE KUTLAMA PROĞRAMI YAPILDI

EREĞLİ’DE KUTLAMA PROĞRAMI YAPILDI

EREĞLİ’DE KUTLAMA PROĞRAMI YAPILDI

Karadeniz Ereğli’de Öğretmenler Günü kutlama programı düzenlendi.
Karadeniz Ereğli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen programda öğrencilerin sahnelediği oratoryo beğeni topladı. Öğrenciler; oratoryonun bir kısmında terör saldırılarında katledilen Şehit Öğretmenler Neşe Alten ve Şenay Aybüke Yalçın’ı da konu ederek izleyenleri duygulandırdı.
Karadeniz Ereğli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı gerçekleştirildi.
25 Kasım Pazartesi günü Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır,  İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
AÇILIŞ KONUŞMASI AKSOY’DAN 
Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verildiği 24 Kasım gününün 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlandığını hatırlatarak, “saygı değer meslektaşlarım; artık çağımız bilgi çağıdır. Bilginin oluştuğu ve mayalandığı yer ise eğitim kurumlarıdır. Bilginin kaynağı ise siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Bugünün çağdaş eğitiminde bildiklerimizi tekrar eden eğitim-öğretim anlayışının yerine bilgiyi kökleriyle kavrayan, öğrenmeyi öğrenen, düşünmeyi, bağımsız karar verebilmeyi ve bilgiyi üretme süreçlerini aktarmayı öğreten bir eğitim metodu uygulanmaktadır. Öğretmenlere en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızı armağan ediyoruz. Çocuklarımızla beraber aslında onlara geleceğimizi de emanet emiş oluyoruz. Eğer ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine çıkacaksa bu öğretmenlerimizin üstün gayretleri ile olacaktır. Öğretmenin etkin olmadığı bir öğretim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Onun için her zaman olduğu gibi bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizler Türk Milli Eğitiminin temel amaçları ve ilkeleri çerçevesinde kendi yetenek ve kabiliyetini bilen, geçmişini, özünü sağlam bir tarih şuuru içerisinde algılayan, yaşadığı zamanın gerçeklerinin farkında olan, geleceğe umutla bakan, ulusal ve evrensel hukuk kurallarının bilincinde, hata yapmanın hile yapmaktan daha çok onurlu olduğunu bilen ve yaratılanı yaratandan ötürü hoş görme felsefesi gereği insan sevgisiyle; kısaca bizi biz yapan değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirme azim ve gayreti içerisinde olmalıyız” dedi.
Daha sonra; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un mesajı okundu. Adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin törenin ardından ise Kaymakam İsmail Çorumluoğlu tarafından emekli öğretmenlere plaket takdimi yapıldı.
ÇORUMLUOĞLU, NE GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ
Çorumluoğlu, konuşmasında yaklaşık bir yıldır Ereğli’de görev yaptığını belirterek, “okullarımızı, idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi de tanıma fırsatımız oldu. Açıkçası bu bir yıllık süre zarfında başarılı bir Milli Eğitim Müdürlüğü camiasını görmekten ziyadesi ile memnun oldum. Ama tabi biz de durmak yok. Ben Ereğli’deki potansiyelin yüksek olduğunu şu bir yıllık süre zarfında gördüm. Bizim ülke olarak, Zonguldak olarak ve Kdz. Ereğli olarak çok çalışmaya ihtiyacımız var. Çok çalışmanın da temeli şudur; herkes durduğu yerde en iyisini ne yapabiliyorsa bunu yapmalı. Yani bir öğretmenseniz siz eğer öğretmenliğinizi en iyi yapacaksınız. Eğer yolları süpüren bir temizlik görevlisi iseniz o işi en iyi siz yapmaya çalışacaksınız. İşin iyisi ya da kötüsü olmaz ama bence ne iş yapıyorsanız yapın en iyi bir şekilde yapmamız gerekiyor. Çünkü memleketimizin, İslam coğrafyasının bizim çalışmamıza ihtiyacı var. Öğrencilerimizi o kadar iyi yetiştirelim; geleceğimizi teslim ettiğimizde güzel bir Türkiye meydana getirmeleri için çocuklarımızı çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Dolayısıyla ben bu ışığı bir yıl içerisinde Kdz. Ereğli’de gördüm. Görev yapan öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzdeki idareci arkadaşlarımıza bu açıdan güveniyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde de sadece ve sadece işimize odaklanıp, işimizi yapıp başarılı bir ilçe performansı göstereceğimize inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan bütün öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Şuanda görev yapan öğretmen arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.”diye konuştu.
Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin dün gerçekleştirdiği hamsi festivalinde öğretmenlerin onur konuğu olarak misafir edilmesinden duyduğu memnuniyeti de belirtti.
Program emekli öğretmen Nermin Uysal Saral’ın konuşması ve okul öğrencilerinden Zeynep Karaırmak’ın ‘Emektar’ adlı şiirini okumasıyla devam etti.
ÖĞRENCİLERDEN DUYGULU ORATORYO
Öğrencilerin sahnelediği oratoryo ise izleyenlerden büyük beğeni topladı. Öğrenciler oratoryonun bir kısmında Şehit Öğretmenler Neşe Alten ve Şenay Aybüke Yalçın’ı da konu ederek duygu dolu anlar yaşattı.
Program, öğretmenler korosunu seslendirdiği şarkılar ve ödül töreninin ardından son buldu.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48