Ereğli’yi masaya yatırdılar…

Kdz. Ereğli TSO’da Milletvekilleri ile bir araya gelen yerel yöneticiler Ereğli’yi masaya yatırıp sorunları konuştular. 

Ereğli’yi masaya yatırdılar…

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, yerel yöneticiler ve STK başkanları ile istişare toplantısı düzenleyerek sorunları masaya yatırıp çözüm istedi.

Kdz Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş,Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Serdar Bakkaloğlu ve Ahmet Türk, Yönetim Kurul Üyeleri Kadir Çaygeç, Mevlüt Özdemir, Tasin Tanyıldız ve Özgür Erdoğan’ın ev sahipliğinde bugünTSO binasında AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, yerel yöneticiler ve STK Başkanlarını biraraya getirerek istişare toplantısı düzenledi.
Toplantıya AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu, Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Başkan Yardımcısı Esra Alpago,AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır,Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir,Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Başkan Yardımcısı Ali Doğru, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Zafer Yalman, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Dursun Kertlez, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Murat Cebesoy, Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanı Remzi Ekşi ve Kdz Ereğli OSB Müdürü Övünç Pehlivanoğlu katıldı.
Kdz. Ereğli ilçesinin öne çıkan sorunlarını, çözüm önerileri ile birlikte anlatan Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, katılımcılara detaylı bir sunum yaptı.  AK Parti Hükümeti ve TOBB’un enflasyonla mücadele kampanyasına herkesten destek isteyen Keleş, 3 ay süreyle her üyenin ürünlerinde minimum yüzde 10 indirim yapmasını istedi.
Keleş, toplantıda yaptığı konuşmada şöyle dedi:  “Kdz. Ereğli devlet teşviklerinde 3. Bölge olarak yararlanmaktadır. Yatırımcı ve sanayicilerin ilçemizi tercih edebilmeleri için teşvikte 4. bölge olmamız çok önemlidir, Bu sayede ilçemize yatırımcı çekebilir ve istihdama katkı sağlayabiliriz. Ayrıca sektörel teşvik de bizler için çok önemlidir.
Kdz Ereğli Eski Devlet Hastanesi binalarının bulunduğu alana Bülent Ecevit Üniversitesi’ne ait fakültelerin yapılması ilçemiz açısından çok önemlidir. Uzun zamandır çözülemeyen bir konudur. Bir ve beraber olursak çözüme ulaşacağımız kanaatindeyim. Bu sayede üniversite öğrenci sayısının artacağı, ilçemize sosyal ve ekonomik olarak çok büyük katkılar sağlayacağı inancındayım.
Bölgemizde çok büyük yatırım maliyetleri yapılarak açılan, fakat ekonomik kriz sonrasında bir türlü istenilen istihdam ve iş potansiyelinde çalışamayan tersanelerimiz, ilçemiz ve bölgemiz ekonomisi açısından çok önemlidir. Gemi söküm gibi alternatif iş kolları ile potansiyelin artacağı kanaatindeyim.
Ulaşım noktasında Ereğli-Zonguldak, Ereğli-Devrek, Ereğli-Alaplı çevre Yolu ve Ereğli-Kandilli yolu ve demiryollarının tamamlanması hayati önem taşımaktadır. 
Hükümet binasının ve ilçe Emniyet Müdürlüğü’nün binalarının bir an önce yapılması ve yeni binalarına geçmesi halkımızın daha iyi hizmet almasını sağlayacaktır. PTT Bina inşaatının tamamlanması gerekmektedir. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü personel sayısı 250’den 173’e düşmüştür.Personel sayısının artırılması gerekmektedir.
Bozhane bölgesi şehrimizin balkonudur ve çok değerli bir yerdir.Turizm açısından da ilçemize gelen misafirlerin ağırlayabileceğimiz eşsiz bir mekândır. Bu bölgede ki işletmelerimizde hali hazırda yaklaşık 150 kişi istihdam edilmektedir. Bozhane’deki restoranların sorunun çözümü gerçekten önem arz etmektedir.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48