ETSO'YA ÖNEMLİ ZİYARET

ETSO’YA ÖNEMLİ ZİYARET

ETSO'YA ÖNEMLİ ZİYARET

Ekonomi Bakanlığı yetkilileri, ihracat yapan firmaların sorunlarını yerinde tespit etmek ve yöneticilerden bilgi almak amacıyla Kdz. Ereğli’ye geldiler. Bakanlık yetkilileri, ziyaretleri kapsamında bugün erken saatlerde Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın’ı ziyaret ettiler.
Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kızartıcı, Serbest Bölgeler, Yurt Dışı Yatırım ve Hizmetler Daire Başkanı Yusuf Yıldız ve Ürün Güvenliği ve Denetimi Daire Başkanı Bumin Kaan Köktürk’ten oluşan heyet; Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmaların yöneticileri ile yapılacak toplantılar öncesinde İlçede yapacakları görüşmeler hakkında TSO Başkanı Yalçın’a bilgi sundular. Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ayrıca, Bakanlığın ihracat yapan firmalara sağlamış olduğu desteklerden de bahsettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, görüşmelerle ilgili şu değerlendirmede bulundu:
“Bizler de kendilerine ithalat-ihracat yapan firmalarımızın bölgemizde yaşamış olduğu sıkıntıları konusunda bilgilendirmeleri yaptık. Bölgemizin en önemli ihtiyaçları olan liman ve yurt dışından gelen yassı mamuldeki ithalat konusunu kendileri ile görüştük. Kendileri zaten konuya vakıflar, sanayi ve ticaret odamızı da yakinen tanıyorlar. Ereğli ekonomisine nasıl daha fazla katkı sağlanabilir amacıyla bugün birkaç firmada ziyaretlerde bulunacaklar.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48