GURBETÇİLER, GIDA KOLİSİ DESTEĞİNDE BULUNDU

GURBETÇİLER, GIDA KOLİSİ DESTEĞİNDE BULUNDU

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere gıda kolisi desteğinde bulunan Avrupa Kdz. Ereğlililer Derneği, Av. Rüştü İlkay Turhan, Bütçem Market ve Tahsin Duru’ya teşekkür etti.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin, kentteki ihtiyaç sahibi muhtaç aileler ile pandemi yasakları nedeniyle işini kaybetmiş vatandaşlara yönelik başlattığı sıcak aş ve gıda kolisi yardımlarına hayırseverler de katkı sunmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere gıda kolisi desteğinde bulunan Avrupa Kdz. Ereğlililer Derneği, Av. Rüştü İlkay Turhan, Bütçem Market ve Tahsin Duru’ya teşekkür etti.
AVRUPA EREĞLİLER DERNEĞİ’NE TEŞEKKÜR
Avrupa Kdz. Ereğlililer Derneği temsilcisi CHP Belediye Meclis Üyesi Yaşare Aydın’a derneği temsilen plaket takdim eden ve Ereğli halkı adına teşekkür eden Başkan Posbıyık, şunları söyledi:
“Hayırsever vatandaşlara, Ereğli’yi seven arkadaşlara mübarek ramazan ayında, pandeminin ortaya getirdiği sıkıntılı bir ortam nedeniyle dayanışma çağrısında bulunduk. Sağ olsunlar yardımlara çağrılar yerini buluyor. Ben özellikle, Ereğli halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Hem muhtaç insanlara sıcak yemek gönderiyoruz hem de genç yaşta komilik yapan, şoförlük yapan, odacılık yapan boşta kalan insanlara sıcak yemek gönderiyoruz ve koli yardımı yapıyoruz. Çağrımıza her taraftan talepler geliyor, yardımlar geliyor. Bazı isimleri açıklamıyoruz, kendileri rica ettikleri için. Bizi mutlu edenlerden biri sesimiz Almanya’ya kadar gitmiş ve Avrupa Karadeniz Ereğlililer Derneği bütün arkadaşları ile birlikte toplanmışlar ve 220 koli bize kumanya göndermişler. Yaklaşık 36 bin 500 TL değerinde. Buradan Avrupa Karadeniz Ereğlililer Derneği üyelerine, değerli hemşerilerime bu yardımı yapan bütün insanlarımıza Ereğli halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Bugünün anısına onlara plaket sunmak istiyorum. Avrupalılar Karadeniz Ereğlililer Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine ve bütün üyelere teşekkür ediyorum.
-AV. RÜŞTÜ İLKAY TURHAN’A TEŞEKKÜR-
Belediyenin her talebinde yanımızda olan ramazanda ve diğer günlerde yardımlaşma konularında hep yardımcı olan Avukatımız Rüştü Bey, çok sevdiğimiz bir dostumuz. O da bize 52 koli gönderdi. 10 bin TL değerinde. Kendilerine buradan şükranlarımı sunuyorum. Teşekkür ediyorum.  
-BÜTÇEM MARKET’E TEŞEKKÜR-
Ereğli’nin öncü marketlerinden, bütçeye uygun marketlerinden biri olan Bütçem marketten yardım aldık. Bize 50 koli gönderdiler dağıtmamız için. Ayrıca 40 adet 5 kilo yağ gönderdiler. Bütçem markete bu duyarlılığından dolayı Ereğli halkı adına teşekkür ediyorum. 
-TAHSİN DURU’YA TEŞEKKÜR-
Tahsin Duru kardeşimiz İnşaat Mühendisi. Eski Kepez Muhtarının oğlu. İlk günde geldi ‘Ben de bu hayra katkıda bulunmak istiyorum’ dedi. 45 koli destekte bulundu. Teşekkür ediyorum.”  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48