HÜSEYİN UYSAL İZİN VERDİ, POSBIYIK “DUR” DEDİ

Kdz. Ereğli’de, AK Parti’li Hüseyin Uysal döneminde inşaat izni verilen, ortaya çıkan görüntüsüyle İmam Hatip Lisesi Camisi’ni  gölgesinde bırakan ve şehrin mimari yapısını bozan  16 katlı binaya CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık  göreve gelir gelmez ‘dur’ dedi. İnşaat çalışmaları durdu, soruşturma için bakanlıktan müfettiş istendi.

HÜSEYİN UYSAL İZİN VERDİ, POSBIYIK “DUR” DEDİ

Kdz. Ereğli’de, Hüseyin Uysal döneminde inşaat izni verilen, ortaya çıkan görüntüsüyle İmam Hatip Lisesi Camisi’ni  gölgesinde bırakan ve şehrin mimari yapısını bozan  16 katlı binaya CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık  göreve gelir gelmez ‘dur’ dedi. İnşaat çalışmaları durdu, soruşturma için bakanlıktan müfettiş istendi.
 Kdz. Ereğli’de şehrin yapılaşmasına kötü örnek oluşturan fotoğraftaki bu görüntüye CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık ‘dur’ dedi.
2014 yılında göreve gelen Hüseyin Uysal döneminde inşaat izni alan firma, İmam Hatip Lisesi’nin hemen yanında 16 katlı bina için çalışmalara başladı. Etrafında en yüksek binanın 5 kat olduğu alanda kısa sürede kule gibi yükselen inşaat zamanla İmam Hatip Camisi’ni de gölgesinde bıraktı.
 

POSBIYIK GÖREVE GELDİ, ÇALIŞMALAR DURDU
31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Belediye Başkanlığı görevine gelen CHP’li Halil Posbıyık, halkın  vicdanını sızlatan bu görüntüye hemen ‘dur’ dedi.
Firma, Belediyenin İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talep etmesiyle çalışmalarını durdurdu.  Ereğli’de bu tür görüntülere asla izin vermeyeceğini söyleyen Posbıyık şunları söyledi:
“İmar işlerinde enteresan şeyler olmuş, tespit ettiklerimiz var, hala tespit etmeye, incelemeye devam ettiğimiz işler var. Mesela kat izni verilirken yasal olarak ölçüm yapılması gereken yerden yapılmamış başka bir parsel baz alınarak çok katlı bina yapılmasına izin verilmiş. Bunun gibi birkaç tane daha bina var Ereğli’de. Yapılaşmada  bu tür dikey mimariye izin verilmemesi için arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdim. Mevcut binalar için de bakanlıktan müfettiş talep ettik. Gereken neyse yapılacak.”

Haber Kaynağı, Hüseyin Orhan

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48