KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ YARDIMA DEĞİL, AYRIMCILIĞA KARŞIDIR!

Kdz. Ereğli Belediyesi, ZONSİAD’ın kumanya yardığımı dağıtımında Ereğli ve Alaplı Bölgesinde ayrımcılık yaptığı gerekçesi ile tepki göstererek “yardıma değil, ayrımcılığa karşıyız” mesajı verdi.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ YARDIMA DEĞİL, AYRIMCILIĞA KARŞIDIR!

Kdz. Ereğli Belediyesi, Basın bürosu aracılığı ile yaptığı açıklamada, İstanbul’da faaliyet gösteren Zonguldak Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ZONSİAD) Zonguldak ve ilçelerinde gerçekleştirdiği Ramazan kumanyası dağıtımında Ereğli ve Alaplı’ya karşı ayrımcılık olduğu gerekçesi ile tepki gösterdi.

Tepkinin ZONSİAD yöneticilerine bildirildiği vurgulanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin yardıma karşı olmadığı ancak Ereğli ve Alaplı bölgesine uygulanan ayrımcılığa karşı olduğu açıkça ifade edilmiştir.
Buna rağmen, ZONSİAD’lı bazı eski yöneticiler ve Zonguldak’ta yayın yapan bazı medya kuruluşları sosyal platformlarda ‘Ereğli Belediyesi yardımı kabul etmedi’ şeklinde algı operasyonuna başlamışlardır.

EREĞLİ BÖLGESİNE TOPLAM 200 KOLİ; GÜLÜÇ, KANDİLLİ, ALAPLI VE GÜMELİ İLE STK’LARA YOK.

Konunun açıklığa kavuşması için ZONSİAD’ın Ramazan Kolisi Dağıtım Listesine bir kez daha dikkat çekmek istiyoruz.
Zonguldak Belediyesi’ne 250 koli, Beycuma ve Çaycuma Belediyeleri ile Devrek Muhtarlarına 200’er koli, Kozlu Belediyesi’ne 100 koli, Çatalağzı Belediyesi’ne 100 koli, Kilimli Belediyesine 150 koli, Zonguldak SYDV’na 200 koli, Zonguldak Merkez Basın Mensuplarına 135 koli.
Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ve Kdz. Ereğli Belediyesi’ne 75’er koli. Ormanlı Belediyesi’ne 50 koli. Gülüç, Kandilli, Alaplı ve Gümeli Belediyeleri ile Ereğli ve Alaplı SYDV ile bölgedeki STK’lar ise liste dışında tutulmuştur.

“BAKIŞ AÇISINA KARŞIYIZ”

Koronavirüs salgınıyla mücadelede seferber olan Kdz. Ereğli Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere evlerinde sıcak yemek ulaştıran, gıda kolisi desteğinde bulunan ilk belediyelerden biri olmuştur. Hayırseverlerin de katkılarıyla bu mücadelesini artırarak sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, ZONSİAD’ın yardımına karşı değildir, ZONSİAD’ın Ereğli ve Alaplı bölgesine olan bu bakış açısı ve ayrımcılığına ortak olmayacaktır.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48