KDZ. EREĞLİ YENİ KAR YAĞIŞI DALGASINA HAZIR

KDZ. EREĞLİ YENİ KAR YAĞIŞI DALGASINA HAZIR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Pazar gününden itibaren bölgemizi etkisi altına alması beklenen yeni kar yağışı dalgasına karşı belediyedeki tüm ekipleri seferber etti, kriz masası oluşturuldu. İş makinesi desteğinde bulunan Erdemir ve müteahhit firmalara teşekkür eden Başkan Posbıyık, vatandaşları yarı yolda bırakmamaları konusunda Halk Otobüsleri Kooperatifine de uyarıda bulundu. Posbıyık, Enerji-Sa ve Diyaliz Hastaneleri yöneticilerine de ‘bu sefer biz kendi işimizi yapacağız, siz de kendi işinizi yapın’ dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde Pazar gününden itibaren bölgemizde etkili olması beklenen kar yağışına karşı kriz masası oluşturuldu, tüm ekipler seferber edildi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilgili teknik ekip, daire müdürleri ve başkan yardımcılarıyla toplantılar yaparak brifing aldı, oluşturulan koordinasyon ekibine son talimatlarını verdi.  

KRİZ MASASI KURULDU

Karla mücadele çalışmaları için kriz masası kurulduğunu, Erdemir ve müteahhitlerin de iş makinesi desteğinde bulunduğunu belirten Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Meteorolojiden, kar yağışının Pazar akşamından itibaren veya Pazar günü Ereğli istikametine geleceği noktasında bilgiler alıyoruz. Bunun için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Toplantı üstüne toplantı yapıyoruz. Bugün tüm Müdürler ve Başkan Yardımcılarıyla toplandık. Son talimatları verdik. Şantiyeler hazırlandı. Kriz masası kuruldu ve operatörler için şantiyedeki yatakhanemiz açıldı. Sıcak yemek hazırlanacak, orada arazide çalışan işçilerimize de pide, lahmacun gibi dağıtımlar yapılacak. Bunu anlatmamım sebebi en ince teferruatına göre planlamaları yapıldı. 

-ERDEMİR VE MÜTEAHHİTLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM-

19 tane bizde kar temizleme aracı var. Bu arada bize iş adamları ve Erdemir’den yardımlar geliyor. Erdemir Genel Müdürü Sayın Cem Oral aradılar ve yardıma hazır olduklarını söylediler. Kendilerine Ereğli halkı adına teşekkür ediyorum. Bağlık lojmanları ile Göztepe lojmanlarının kendileri tarafından temizleneceğini, ana kapıdaki yol güzergâhının Elif Otel’e kadar kendileri tarafından temizleneceğini bize ifade ettiler. Ayrıca hem belediyeden hem Erdemir’den koordinatör tayin ettik Genel Müdür ile birlikte... Barış Karlıova ve Oğuz Cömert koordinasyonu sağlayacak. Biz Erdemir’e,  Erdemir bize yardım edecek. İş adamlarına da Ereğli halkı adına teşekkür ediyorum. İsimlerini söylemek istiyorum kendileri bizzat bizi aradılar; (Korkutoğlu) Salih Kumaş, (Kulaksızlar İnşaat) Süleyman Kulaksız, (Beycik İnşaat) Hasan Baycık, (Çelepçi İnşaat) Halil Çelepçi, (Bozkuş İnşaat iki aracıyla) Halil Bozkuş, (Görkem İnşaat) Sami Kulaksız, (Olgun Elektrik) Memduh Karadereli, (Tekay İnşaat) Yaşar Tekay, (Balcı İnşaat) Yüksel Balcı, (Yılmaz İnşaat) Yılmaz Yalçın, (YMZ İnşaat) İbrahim Yılmaz araçlarını tahsis ettiler. Kendilerine Ereğli halkı adına şükranlarımı sunuyorum.

-KÜREME HİZMETLERİNİ ENGELLEYECEK ŞEKİLDE ARAÇLAR PARK EDİLMESİN-

Halkımıza da duyuruda bulunmak istiyorum; arabalarını mahalle aralarında ve ana caddelerde gelişi güzel park ediyorlar… Loderleri, greyderlerimizi, kar temizlemek için geçiremiyoruz. Bazen hasar da verilebiliyor. Sonra problemler ortaya çıkıyor. Şimdiden uyarıyorum; araçlarınızı lütfen uygun yerlere koyun, küreme hizmetlerini engelleyecek şekilde durmasın. Bu konuda ricada bulunuyorum. Kar yağıyorsa sadece belediyenin meselesi değil, topyekun Ereğli halkı ile birlikte mücadele etmemiz lazım. Bazen haber alıyorum; ‘kapımın önünü temizle’ diyor. Bizim örf, adetlerimizde ‘herkes kapısının önünü süpürür’ diye söylenen laflar var. Topyekun mücadele etmek lazım. Belediye kalkacak senin arabanın, kapının önünü temizleyecek. Böyle bir şey anlaşılabilir değil. 

-HALK OTOBÜSLERİNİ UYARIYORUM; KAYTARMAYIN-

Ayrıca Halk Otobüsleri yöneticilerine sesleniyorum. Başkan Çetin Çimen beyi hiç görmüyorum. Zam almadan evvel her gün buradaydı. Zam aldıktan sonra yüzünü dahi görmedim. Halk Otobüsleri kaytarma yapıyor, uyarıyorum. Bu konuda talimatları da verdim, gerekli cezaları yazacağız. Yarı yola kadar müşterilerini getiriyor “yol açık değil ben buradan çıkamam” gerekçesiyle orada indiriyor. Uyarıyorum, yolların hepsi açılacak Allahın izniyle; hiçbir vatandaşı yarı yolda indirmek yok. Bunu yaptığınız takdirde karşılığını da bizden göreceksiniz, ilişkilerimiz bozulacak açıkça buradan söylüyorum.

-ENERJİ-SA VE DİYALİZ HASTANELERİ KENDİ İŞİNİ YAPSIN-

Enerji-Sa’ya sesleniyorum; geçen sefer sizlere hizmet etmekten yollarımızı açamadık. Biz kendi işimizi yapacağız. Enerji-Sa da kendi makinelerini kiralasın, kendi işlerini yapsın. Yine bir uyarı da Diyaliz Hastanelerine yapıyorum. Onlar devletten para alıyorlar, araçları var hastalarını taşımak için. Bütün işleri geçen sefer belediyeye yıktılar. Kendi arabalarını kenara çekip keyif yaptılar. Bu sefer böyle bir şey beklemeyin. Biz sadece yol açacağız. Diyalizciler de diyaliz araçlarıyla beraber diyaliz hastalarını getirecekler. 

Çok acil bir şey olduğunda biz Ereğli halkının emrindeyiz. Allahın izniyle tüm hazırlıklarımızı yaptık. Tuzlarımızı ambarlarımıza koyduk, araçların bakımları yaptık. Karın geleceği varsa göreceği de var. Hiçbir problemimiz yok. Bütün halkımıza bunu rahatlıkla söylüyoruz. 24 saat hizmetinizdeyiz.”

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa ALEMDAR
Mustafa ALEMDAR - 2 yıl Önce

Geçen yağan karda olduğu gibi

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Sayin belediye başbakanım başarılar herzaman yanındayız sayın başkanım hamzafakili mahalle merkez cami sokak sakinleri enerji sa nedeniyle can can güvenliği yoktur saygilarimla

Nevin tüzün
Nevin tüzün - 2 yıl Önce

ÇOK TEŞEKKÜRLEER

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48