“MUHTARLARIMIZ KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR”

ÇAKIR: “MUHTARLARIMIZ KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR”

“MUHTARLARIMIZ KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR”

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, bir grup köy muhtarının kendisine düzenlediği “teşekkür ziyaretinde” yaptığı açıklarda,  önümüzdeki günlerde çarşı merkezinde bulunan emniyet binasının taşınmasının ardından, mevcut binanın yıkılacağını ve kapalı alanı 15 bin metre kare olacak yeni hükümet binası ve emniyet binasının yapımına başlanacağını belirterek, “Ereğli’nin önemli bir eksiği daha tamamlanıyor”  dedi.

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, ilçe binasında çoğunluğu Çaylıoğlu ve Armutlucuma bölgesi muhtarlarından oluşan bir grup köy muhtarını ağırladı.

Ziyaretin basına açık bölümünde konuşan Ortaköy Muhtarı Erol Özsoy ziyaretlerinin amacının, başta Ereğli-Devrek yolu olmak üzere köylerde yapılan yatırımlara verdiği destekten dolayı, ilçe başkanı Çakır’a teşekkür etmek olduğunu belirterek, “Sizin şahsınızda teşkilatınıza ve hükümetimize bölgemizde sürdürdüğünüz çalışmalardan dolayı teşekkür etmeye geldik. Ereğli Devrek yolu olsun, köylerimizdeki alt yapı çalışmaları olsun verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

ÇAKIR: “MUHTARLARIMIZ KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR”

Ziyaretin, kendisini mutlu ettiğini belirten Çakır, teşekkür ettikten sonra köylerde ve Ereğli merkezde tamamlanan, devam eden ve önümüzdeki dönem başlanması hedeflenen yatırım ve çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Değerli muhtarlarımız, hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sizleri burada görmekten son derece mutluyuz. Zaten milletimize hizmet yolunda muhtarlarımızla, il genel meclisi üyelerimizle hem kırsalda hem de merkezi yönetimle birlikte çalışıyoruz. Sizlerin bizden yoğun talep ettiği Ereğli-Çaylıoğlu yolunu en azından bu sene açalım,  ondan sonra da Çaylıoğlu-Devrek yolu için bastırıp birleştirerek, hizmete açalım idi. Bunun dışında köylerimizin bizden istediği alt yapıdır, parkedir, diğer ihtiyaçlardır, bunların hepsinde sizlerin yanındayız. Sizler milletimizle bizler arasında birer köprü vazifesi görüyorsunuz. Sizin işiniz gerçekten bizden de zor. Bu nedenle sizi en iyi biz, bizi de en iyi siz anlarsınız. Vatandaşlarımızın talepleri yüksek. Her dönem daha fazlasını ve iyisini istiyoruz. Bu anlamda bu millete hizmet etmekten de onur duyuyoruz. Gerçekten ulvi bir hizmet bu. Milletimizin tüm taleplerine yetişmeye çalışıyoruz.

TERSANELERDE İŞLER AÇILACAK

Bölgemize bakacak olursak yıllarca söylenen fakülte kampüsünü inşallah 6 aya kadar açıyoruz. Diğer taraftan tersanelerle ilgili olarak 2 tersanemizin bizden talepleri vardı. Onların tapularının irtifa hakkını çıkardık. Artık bunları teminat göstererek kredi kullanabilecekler. Önümüzdeki yazdan itibaren tersanelerde işler daha çok daha artacak. Buradan, bunun müjdesini de verelim. Diğer bir konu, ERMADEN. Alacağzı bölgesindeki madeni bir n önce açıp özellikle köylerimizde daha önce madende çalışmış ya da çalışmak isteyen kardeşlerimizi bölgemizde istihdam etmek istiyoruz.

İKİ SANAYİ SİTESİ AÇILACAK

Bir diğer konu iki tane orta ölçekli sanayi sitesi yapmak istiyoruz. Bunların bir tanesini Subaşı’na diğerini de Organize Sanayi’nin giriş bölgesine yapacağız. Birisi konfeksiyon imalatı olacak. Diğeri de sanayiye yönelik, yan ürünler üretecek.

Bunları tamamladığımız zaman bölgemizdeki gençlerin, bölgemizde kalabilmesi, burada kendi yörelerinde istihdam imkanı sağlanmış olacak. Aileleriyle birlikte daha mutlu bir yaşamın içinde olacaklar. Çünkü Ereğlimiz gerçekten güzel. Bu anlamda biz gece demeden, gündüz demeden milletvekillerimizle, il başkanımızla, diğer taraftan sayın kaymakamımızla ve sayın valimizle birlikte, il genel meclisi üyelerimizle hizmet etmeye çalışıyoruz.

ÖNEMLİ BİR EKSİĞİ DAHA TAMAMLIYORUZ

Ereğli dünden bugüne daha güzel yerlere geldi. Şöyle baktığımızda okullarını tamamladı. Tekli eğitime geçti. İşte adliye binası, vergi dairesi tamamlandı.  Şimdi yakında da Emniyet binasının yerini taşıyarak, emniyet binasını yıkıyoruz. Oraya hükümet konağıyla birlikte emniyet müdürlüğünün de olacağı yaklaşık 15 bin metre kare kapalı alanı olacak devasa bir bina yapıyoruz. İlçeymize yakışan bu binayı bir an önce yapmamız lazım. Bunun içinde mevcut emniyet binasının bir an önce yıkılması gerekiyor. Bu Ereğlimizin önemli bir eksiğiydi, bunu da tamamlıyoruz. Diğer yandan spor faaliyetlerine, kültürel faaliyetlere destek veriyoruz. Bu şehrin çocuklarının daha iyi yetişmesini istiyoruz. Eğitim Fakültesi’nin yanına ek bir bina yapmaya çalışıyoruz. Bunların hepsi vatandaşımıza daha iyi hizmet vermek, Ereğlimizin daha iyi yerde olmasını sağlamak için. İl ayarında 175 bin nüfuslu bir ilçeyiz. Her türlü ihtiyacımıza da yetişmeye çalışıyoruz. Bu anlamda ziyaretinizi önemsiyorum. Sizlerle güçlüyüz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizden gelen talepleri elimizdeki imkanlar dahilinde yerine getirmeye çalışacağız. Ziyaretinizle bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum.”

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ

Konuşmasının ardından muhtarlar, Çaylıoğlu-Armutlucuma yöresi köyleri muhtarları, yöreye verilen hizmetlere katkı ve desteğinden ötürü Çakır’a teşekkür plaketi takdim etti.

Çakır plaketi aldıktan sonra, “Bugüne kadar bir çok plaket aldım. Ama en anlamlı plaketlerden birisi bu oldu. Çok teşekkür ediyorum” sözleriyle duygularını ifade etti.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER