POSBIYIK, İŞ DÜNYASININ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

POSBIYIK, İŞ DÜNYASININ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, iş dünyası temsilcilerinin kent gündemine ilişkin sorularını yanıtlayarak yapılan ve yapılması gereken çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu.

İş dünyası temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıya başkan yardımcıları ve teknik ekibiyle birlikte katılan Başkan Posbıyık, önemli mesajlar verdi. Ereğli’ye hizmet noktasında herkesin siyaseti bir kenara bırakması gerektiğinin altını çizen Posbıyık, “Ereğli geçmişte bundan çok çekti, bu dönem Sayın Kaymakamımızın da öncülüğünde yakaladığımız hizmet sevdasına siyasi partiler, odalar ve sivil toplum örgütleri de el vererek birlikteliği sürdürmeliyiz” dedi.

OYAK/ERDEMİR ile ilişkilerde gelinen son nokta başta olmak üzere, belediyenin yaptığı çalışmalar ve gündeme ilişkin mesajlar veren Posbıyık, şunları söyledi;

“EL ELE VERMEK LAZIM...”

“Konumuz Ereğli olunca benim için her şey duruyor. Bütün sevdamız Ereğli’ye hizmet edebilmek. Ereğli’ye hizmet noktasında el ele vermek lazım. Siyasi parti farkı gözetmeksizin, sivil toplum kuruluşları ve odalarla el ele vermemiz lazım. Bu işi sen yaptın, ben yaptım meselesini ikinci plana atmamız lazım. Geçtiğimiz yıllarda bunun tersi yapıldığında Ereğli’nin acısını çektiğini gördük. Kaymakamımızın önderliğinde sivil toplum kuruluşları ve diğer ilçe başkanlarıyla birlikte Ereğli Belediyesi de her konuda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Fakülte konusu ve diğer konulara çok iyi hakimiz. Kolay kolay beyanat vermiyoruz çünkü Ereğli’nin yarınları için siyasetten uzak bir dönem geçiriyoruz.

"ÇOK ÜZÜLÜYORUZ"

Başaramadığımız tek şey iş konusu. İnanılmaz bir iş talebi var. Ağlayanlar, intihar etmeye kalkanlar oluyor. Bu kadar yıldır belediye başkanlığı yapıyorum ama böyle sıkıntılı bir dönem görmedim. Çok üzülüyoruz ama yapacak bir şeyimiz yok. Artık vatandaşlar, sanki belediyeyi bir fabrika gibi görüyorlar ve işe alınmak için iktidara hesap sormuyorlar belediyelere soruyorlar ‘niye işe adam almıyorsunuz’ diye.

OYAK, OYALAMAYA ÇALIŞIYOR

Erdemir konusunda hiçbir gelişme yok. OYAK’ın oyalamaktan başka bir şeyi yok. Bütün davaları, burada Özel Endüstri Bölgesi ilan etmek. Bunun içinde bizi çok ses çıkartmasın, yaramazlık yapmasın diye oyalıyorlar. Söylediklerinin hepsi de yalan çıkıyor maalesef. Önümüzdeki günlerde değerlendirmelerim olacak.

Elektrik, Hava Gazı Tüketim Vergisi var, biz haklıyız paramızı kestiler paramızı alamıyoruz. İmar kanunuyla ilgili problemler var, emlak vergisiyle ilgili sorunlar var. Hepsinde haklıyız ama paramızı ödemiyorlar. Çevre ve insan sağlığı problemlerimiz var. Bu memlekette lösemi, kanser hastalıkları artmaya başladı, kirlilik hat safhada. Sanayicinin, tüccarın, şoför esnafının, kesme dilmecilerin, Ereğli’nin boğazını sıkmaya çalışan bir OYAK’la karşı karşıyayız. Ereğli’ye gramını vermiyor, daha Ereğli’den alıyor. Böyle sakin, güzel insanların yaşadığı bir memleketi Türkiye’de bir ikincisinin olacağını zannetmiyorum. Ereğli hakikaten çok nezih bir yer, insanlar ses çıkarmaz, canı yanar, canı gider. Hasta olur, evlatları hasta olur, hiç sesini çıkarmaz, oturur. Bu iyimi kötümü herkes kendi tahlilini yapsın.”

Başkan Posbıyık, daha sonra meclis üyelerinin sorularını yanıtlayarak, müteahhitlerin yaşadıkları sorunlar, revizyon çalışmaları ve yerel marketlerin korunmasına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39