Posbıyık, koltuğu devraldı

Posbıyık, koltuğu devraldı

Posbıyık, koltuğu devraldı

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ereğli’de yeniden Belediye Başkanı seçilen ve aldığı oy sayısı ile Ereğli’de tarih yazan Duayen ve Efsane Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bugün ekibiyle birlikte İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan mazbatasını aldı.

Ereğli bugün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. 2014 seçimlerinde 420 gibi bir oyla seçimleri kaybeden ve 5 yıl aradan sonra yeniden aday olarak 31 Mart yerel seçimlerinde rakiplerine yaklaşık 11 bin oy fark atarak Ereğli Belediye Başkanı seçilen Halil Posbıyık, bugün İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Yusuf Çetinkaya’dan mazbatasını aldı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ziyarette yaptığı konuşmada seviyeli bir seçim süreci geçirdiklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

EREĞLİ HALKI TANIKLIK ETTİ

Cumhuriyet Halk Partililer, Belediye Meclis Üyeleri ve ailesiyle birlikte mazbatasını alan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yeniden görevi devralmasına binlerce Ereğli halkı tanıklık etti.

Mazbatasını alarak ailesi ve beraberindeki CHPliler ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 31 Mart’ta tarih yazdığı binlerce İlçe halkıyla birlikte Belediye Binası’na kadar yürüdü.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı, görevi devralacağı Ereğli Belediyesi’nde de coşkulu ilçe halkı, belediye çalışanları karşıladı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Bayrakları, Atatürk posterleriyle süslenen Belediye Binası’nın balkonundan Ereğli halkına ‘Sevgi Barış ve Dostluk’ duygularıyla seslenen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli sevdalısı olduğunu bir kez daha yineleyerek ‘AŞKIM EREĞLİ HOŞGELDİNİZ’ diyerek sözlerine başladı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık , “Bugün Kdz.Ereğli tarihi bir an yaşıyor. Halil Posbıyık liderliğindeki halk hareketi! bütün engellemelere rağmen, çıkar odaklarının maddi ve manevi engel koymalarına rağmen Halil Posbıyık liderliğindeki halk hareketi. Sizlerle birlikte ezici bir çoğunlukla Belediye Başkanlığına seçildik, sizleri kutluyorum sağ olun, var olun” dedi.

 Kdz.Ereğli’de seviyeli, centilmence, olaysız, kimsenin burnu kanamadan bir seçim geçirildiğine dikkat çeken Başkan Posbıyık, emeği geçen başta Ereğli Kaymakamı olmak üzere Emniyet Müdürüne, kolluk kuvvetlerine, Başsavcıya, İlçe Seçim Kurulu’na, bütün yetkililere, sandık başlarındaki bütün siyasi partilerin görevlilerine, müşahitlerine, Ereğli halkına demokratik ortamda seçim yapılmasını sağladıkları için teşekkür etti.

Ereğli’de yaşayan 118 bin kişinin Belediye Başkanı olduğunu ifade eden Halil Posbıyık, kendisine oy veren ya da vermeyen tüm ilçe halkına hizmet edeceğini söyledi.

‘EREĞLİ’DE YAŞAYAN İNSANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ’

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçenin 5 yıl kaybettiğine dikkat çekerek, “bugün üzücü şeyleri konuşmak istemiyorum ama 5 yıldaki Ereğli’nin kayıpları çok fazla. Ama bana ve ekibime inanmanızı istiyorum. Sadece bana ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyelerine değil, benim sevgili kardeşlerim olan AK Partili Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte el ele vereceğiz, kol kola vereceğiz, sizlerin yüzlerini güldürmek için elimizden geleni yapacağız. Hiçbir ayrım gütmüyorum, Belediye Meclisinde 31 tane arkadaşım var. 20’si CHP’li 11 tanesi AK Parti’li. Benim için hiçbir ayrım yok. Her biri Ereğli’ye hizmet için soyunmuş, yürekli insanlar. Onların hepsi benim arkadaşım, aynı davaya hizmet edeceğiz. Burada artık parti meselesi falan yok. Bundan sonra bütün partilerle el ele verip, Ereğli’nin önde gelen meselelerini konuşacağız. Ereğli için mücadeleye varız. Ereğli’deki insanların yüzünü güldüreceğiz. Zaten dün itibariyle Ereğli halkının yüzü gülmeye başladı. Gülmesi hep devam edecek Allahın izniyle” şeklinde konuştu.

Ereğli’deki kayıpların ve eksikliklerin farkında olduğunu belirten Posbıyık, azimle yollarına devam edeceklerini söyledi.  

Posbıyık, dava arkadaşlarıyla birlikte ant içtiklerini belirterek, Ereğli halkının yüzünü güldürmek için gecelerini gündüzlerine katarak çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

‘EREĞLİ HALKININ HİZMETKÂRI OLMAK BİZİM İÇİN EN BÜYÜK ŞEREFTİR’

Belediye Başkan yardımcısından temizlik işçisine kadar herkesin patronunun Ereğli halkı olduğunu belirten Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Burada Belediye Personeli arkadaşlarımda var. Onlara inanıyor ve güveniyorum. Onlarla birlikte el ele vererek çalışacağız. Her zaman söylediğim lafı burada tekrarlamak isterim. Belediye Başkan yardımcısından temizlik işçisine kadar herkes şunu iyi bilmelidir ki benim ve işçilerimin hepsinin de patronu Ereğli halkıdır. Ereğli halkının verdiği vergilerden, temizlik işçisinin de, ustanın da, başkan yardımcısının da belediye başkanının maaşları ödeniyor. Yani bizim maaşlarımızı kim ödüyor? Ereğli’de yaşayan insanlar vergilerini veriyor, bizde onlardan aldığımız vergilerle çoluk çocuğumuzun rızkını ödüyoruz. Bizim patronumuz Kdz.Ereğli’de yaşayan insanlardır.  Patrona patron gibi davranacağız. Saniyesini boş geçiren, dakikasını boş geçiren, kaytaran işçi benim insanım değildir, Belediye Başkanına ve Ereğli halkına ihanet ediyor demektir. Benim prensibim budur, çıktığımız yolda Belediye personelimizle birlikte Ereğli halkına hizmet yapmak, hizmetkârı olmak bizim için en büyük şereftir” dedi.

‘BEMBEYAZ BİR SAYFA AÇIYORUM’

Başta Erdemir ve Sivil Toplum Örgütleriyle çok samimi ve iyi ilişkiler içerisinde olacaklarının mesajını veren Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Ereğli’deki Erdemir, sendikalar, sivil toplum örgütleri hepimiz kardeşlerimiz. Geçmişte sıkıntılarımız olmuştur, olabilir. İnsan hayatında her zaman bu tür sıkıntılar olabilir. Önemli olan yanlışlardan dönebilmek, erdemli olmaktır. Ben Halil Posbıyık olarak yanlışlarımdan döndüm, herkese bembeyaz bir sayfa açıyorum. Ben Ereğlimi seviyorum. Benim Ereğli’de kırgın olduğum, dargın olduğum bir tek kişi dahi yok. Ama şunu da söylemem lazım. Kdz.Ereğli’ye yüzünü dönen, Ereğli’de yaşayanlara saygı duyan,Ereğli’nin gelişmesi için yatırımlarını buraya yapan, kentin kalkınmasına ve büyümesine yardımcı olan bütün kurumların önünde ceketimi ilikleyip saygıyla eğilip selamlamaya hazırım” şeklinde konuştu.

Ereğli’nin çok mağdur olduğuna dikkat çeken Posbıyık, “Türkiye’nin en güzel, en cennet bir şehrinde yaşıyoruz. Ereğli’de her şey var ama neden işsizlik yaşıyoruz. Bunu herkesin ama herkesin kendisine sorması lazım. Demek ki bir yanlışlık var. İşte çağrıda bulunuyorum. Bu yanlışı düzeltelim. Halil Posbıyık olarak birlik ve beraberlik içerisinde Ereğli’nin hareketlenmesi için, güçlenmesi için her türlü gayreti göstermeye hazırım, göreceksiniz. Engel olmaya kalkanlar olsa da  hiç kimse önümüzde duramayacak. 2 yıl içerisinde Ereğli’de büyük gelişmeler olacak. Siyaset bitti, siyaset yapmıyorum, şu anda Belediye Başkanıyım. Ama buna inanıyorum. Ereğli’ye yatırım yapan, Ereğli’ye çivi çakanın elini öpmeye hazırız. Yeter ki bir kişinin evine ekmek göndermeye vesile olsun” dedi.

31 Mart’ta yapılan seçimde kazananın Ereğli halkı olduğunu hatırlatan Posbıyık, tüm siyasi partilerin milletvekilleri, ilçe başkanları ile el ele vererek Ereğli için çalışacaklarını belirtti.

BAŞKANLIK MAKAMINDA İLK AÇIKLAMA…

Halil Posbıyık,  konuşmasının ardından belediye başkanlık makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, şunları ifade etti:

“Ereğli’de seviyeli demokratik bir ortamda seçim yaptık. Başta Kaymakamımız olmak üzere Başsavcımıza, İlçe Seçim Kurulu Başkanımıza ve  olayları anında yansıtan basın mensubu kardeşlerime siz değerli dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Ereğli’de yeni bir dönem başlamıştır. Bu dönemin adı beyaz sayfadır. Bugüne kadar şuydu buydu laflarını bir kenara bırakıp bembeyaz bir sayfa açıyoruz ve Ereğli’de yaşayan 118 bin kişinin Belediye Başkanı olduğumu açık ve net bir dille bir kez daha ifade ediyorum. Benim için bana oy veren, vermeyen, dili, dini, ırkı, rengi ne olursa olsun Ereğli’de yaşayan bütün insanların sağlıklı, mutlu, ekonomik yönden iyi, akşam yatağa aç girmemesi, bir iş bulabilmesi olanağını sağlayacak ortamları yaratmak için ekibimle birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Dolayısıyla bütün meselemiz Ereğli’yi  içinde bulunduğu zor şartlardan kurtarmak. Ereğli 5 senelik bir zaman kaybetti ve sıkıntılı bir ortamda olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak şu anda sizlerinde izlediği gibi Belediye’ye girdim. Belediye hakkında hiçbir bilgim yok. Şuandan itibaren gerek muhasebe gerekse imar konusunda incelemelere bu saatten sonra başlayacağım. Belediye’nin ekonomik yapısının ne konumda olduğunu net bir şekilde göreceğim. Ereğli’de ekibimle birlikte, belediye meclis üyesi arkadaşlarım ve belediye çalışanlarıyla birlikte en yakın zamanda Ereğli’de bir değişim hareketi olduğunu ufak ufak hareketlerin başlatıldığını net bir şekilde göreceksiniz. Çünkü Ereğli çok hareketsiz kaldı. Ereğli marka kentken isimsiz bir kent oldu. Sahilimiz sahillikten çıktı ama bundan sonra  Ereğli’de bir hareket başlayacak. Aynı zamanda Belediye’de bir numaralı hedefim çalışmak, çalışmak, çalışmak. Çünkü bizim maaşlarımızı veren, patronumuz Ereğli halkımızdır. Ereğli halkımız için çalışacağız. Halkımıza layık olmaya çalışacağız. Personelim daima yumuşak yüzle saygılı bir ifadeyle yasaları ve kanunları hatırlatacak sadece. Ve ben şunu da özellikle ifade ediyorum. Ereğli’de hareketlerin başladığını göreceksiniz. Benim için en önemli konu Belediye’de disiplin. Disiplinsiz bir hareketi asla kabullenemem. Kentte’de disiplinsizliği asla kabul etmem. Yoksa kent olma özelliğini kaybeder. Zaten Ereğli’de ağır ağır kaybetmeye başladı ama şimdi müdahalelerimize başlayacağız. Bu alakanızdan ve ilginizden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum, çok teşekkür ediyorum. Basın mensuplarından da bir istirhamım var. Siyasi Parti İlçe Başkanları’na, milletvekillerimize, halkımıza çağrıda bulunuyorum. Tek hedefimiz var. Ereğli’de maalesef yatağa aç giren insanlar çoğalmaya başladı, bunları engellemeliyiz. Ereğli’nin potansiyeli var, bu gücü var, Ereğli’nin her türlü imkanı var. Çok güzel bir kent, aynı zamanda ağır sanayinin olduğu kent.  Ama nedense burada bir eksiklik var bunu gidereceğiz. Bunda basınımızın da çok değerli katkılarını bekliyorum. Onların yardımlarıyla çok büyük bir mesafe alacağımıza yürekten inanıyorum. İlgi ve alakanıza şükranlarımı sunuyorum. Sizler vasıtasıyla bütün Ereğli halkına, Zonguldak’a, Ülkeme saygılarımı sunuyorum. İnşallah hayırlara vesile olur diyorum. Allah yolumuzu açık etsin.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48