Posbıyık, Müftü Mahallesi’nde

Posbıyık, Müftü Mahallesi’nde

Posbıyık, Müftü Mahallesi’nde

Seçim çalışmalarına start verdiği ilk günden itibaren mahalle mahalle halk toplantıları düzenleyen, halkla bütünleşen CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Müftü Mahallesi’nde karşılaştığı sevgi seliyle seçimler öncesi moral depoladı.

Müftü Mahallesi’nde halkın büyük sevgi ve ilgi gösterdiği Posbıyık, halka hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi;

’’Sevgili hemşerilerim. Sizleri her zaman olduğu gibi sevgi, barış, dostluk duygularımla selamlıyorum. Hoş geldiniz. Ereğli için yola çıktık. Ereğli’yi bütün benliğimizle bir buçuk iki sene içerisinde harekete geçireceğiz. Hareketin olduğu yerde bereketi de getireceğiz inşallah. Sevgili hemşerilerim sizlerle beraber olmak çok güzel. Böyle muhteşem bir kalabalık için özellikle hanımefendilere şükranlarımı sunuyorum. Ereğli sessiz bir kent oldu. Benim zamanımda Ereğli Belediyesi Türkiye’nin en zengin belediyesiydi.  Ama Ereğli’yi 5 senede ne hale getirdiler inanın anlayamıyorum. Ben senede 70 bin ton asfalt döküyordum şimdi 15 bin ton asfaltı dökemiyorlar. Bu kadar zengin bir Belediyenin paraları nereye gitti? Sessiz ve sakin durmakla bu iş olmuyor. Biraz sorgulamak lazım. Bunların işi gücü ‘Halil Posbıyık intikam almaya geliyor, belediyeden adam atacak’ dedikoduları. İşleri güçleri dedikodu.  Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde adam atılır mı belediyen? Ülkemizin ve Ereğli’mizin durumu ortadayken, bu dönemde işçi atılır mı? yapmayın etmeyin! Biz göreve geldiğimizde daha da işçi alacağız belediyeye! Birde beni videolarda kavga ederken gösteriyorlar. Yapacaklarını anlat kardeşim yapacaklarını Ereğli’yi bir buçuk iki senede nasıl harekete geçireceksin, bunları anlatın ama anlatamazlar bilemiyorlar. Belediyeciliği bilemezler. Ereğli’yi batırırlar.’’

Konuşmasının ardından Posbıyık ve beraberindeki meclis üyeleri, davul ve zurna ile karşılandıkları Müftü Mahallesi'nden alkışlarla uğurlandılar.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48