ŞAHİN MESLEKTAŞLARINI ZİYARET ETTİ...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin meslektaşlarına seslendi: “5 yıl sonra 57 yaşında olacağım ve yeniden aday olma şansım var, hesap verebilirim. Fakat alternatiflerim 5 yıl sonra 80 yaşında olacaklar ve hesap verebilir durumda olamazlar. Kendimi size emanet ediyorum, sizde bana güvenin ve Ereğli’yi bana emanet edin…”

ŞAHİN MESLEKTAŞLARINI ZİYARET ETTİ...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Belediye Meclisi Üyesi adayları ile birlikte Kdz. Ereğli Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ayşin Nalcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilçede faaliyet gösteren ve farklı siyasi görüşe sahip olan bir çok mali müşavir meslektaşları Erol Şahin’i oldukça sıcak karşıladılar.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır  Şahin’e destek istediği konuşmasında, “Siz meslektaşsınız. Birbirinizi iyi tanıyorsunuz ve ben aranıza girmeyeyim” dedi ve sözü Şahin’e bıraktı.

Meslektaşlarına seslenen Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, bu kentin sorunlarını en iyi mali müşavir ve muhasebecilerin bileceğini belirterek, “5 yıl sonra size hesap verebilir bir kardeşiniz olarak geldim karşınıza. Şu an 52 yaşındayım. 5 sene sonra 57 yaşında olacağım ve yeniden aday olma şansım var.  Alternatiflerimde bu şans yok, görmeyeceksiniz bir daha” dedi.

5 sene sonra 80 yaşında olup bir dahaki döneme aday olamayacakları için hesap verme zorunluluğunda olmayacak adaylara gönderme yapan Erol Şahin şöyle dedi: “Saygımız sonsuz ama doğanın kuralları kanunları var. Bir dahaki dönem hesap verecek bir belediye başkanı bu dönemde çok iyi şeyler yapabilmeli ki halkın karşısına tekrar çıkabilmeli. Bir daha aday olmayacaksam ben istediğimi istediğim gibi yaparım, halkın karşısına çıkmam. Bu anlamda söylüyorum. Enerjimiz yerinde. Diğerlerine göre çok çok genciz. 25 yaş! Mesleki deneyim ve tecrübemiz yeterli. 10 yıl siyaset yapmışım Ereğli’de, bunun 5 yılı hükümeti temsilen bir siyasetti. O dönemlerde Ereğliye çok şey kazandırdık. Referanslarım sağlam, sizde beni çok iyi tanıyorsunuz. Ereğli’nin sorunlarını çözecek bir belediye başkanı, ekonomiyi bilen bir başkan olması lazım.

İki kişiden biri belediye başkanı olacak.  Halil bey belediye başkanı olursa,  istihdama yönelik, ekonomiye yönelik herhangi  bir çalışması olmayacak ve öyle bir yeteneği de yok. Halil Bey gelirse çiçek diker festival yapar. Başkada bir şey olmaz. Bu kardeşiniz aslanlar gibi festivalin de daha kralını yapacak ama çok daha düşük maliyetlerle ve hiç kimseye baskı yapıp maddi destek almadan.”

Kdz. Ereğli’de OSB’nin halen suyunu bile Alaplı’dan aldığını ve zamanında Ereğli Belediyesinin yatırımcıya su bile vermediğini hatırlatan Erol Şahin, kendisinin yatırımcıya her konuda sahip çıkacağını söyledi.

Mali müşavir ve muhasebecilerle kentin ekonomik sorunlarını konuşan ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Erol Şahin, Ereğli’nin bir çok avantajının bulunduğunu, ilçede sanayi kültürünün de olduğunu ancak belediye olarak hiçbir destek yapılmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli’ye olan ilgisinden de söz eden Şahin, meslektaşlarını 19 Martta yapılacak olan mitinge davet ederek şöyle dedi: “Kendimi size emanet ediyorum. Ereğli’yi de bana emanet edin. Bir Mali Müşavir nasıl Belediye Başkanlığı yaparmış tüm Türkiye’ye gösterelim…”

Şahin, Ereğli için hazırladığı projeleri içeren katalogları meslektaşlarına dağıtarak, “Bakın rakibimiz katalog çıkartacak. O katologda teleferik yine olacak. Kent Meydanı yine olacak. Viyadük gene olacak. Bundan adım gibi eminim” dedi.

Erol Şahin’in konuşmasından sonra AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen de yaptığı konuşmasında Erol Şahin’e destek istedi.

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER