SIRADA TİYATRO VAR

SIRADA TİYATRO VAR

SIRADA TİYATRO VAR

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin düzenlediği ve alışkanlık yaratan açık hava sinema günleri mahallelerde sürdürülmeye başlandı. 

Bu sosyal çalışma ile ilgili bilgi veren Belediye Basın Bürosu, Kestaneci Mahallesi’nden sonra Korubaşı’nda mahalleliyle birlikte film izleyen Başkan Halil Posbıyık’ın; “Komşu komşusu ile bir araya gelmiyor. Merkezden sonra açık hava sinemasını mahallelere aldık. Bu tür etkinlikler birlikteliklerimizi artırıyor. Hedefimiz önümüzdeki yıldan itibaren mahallelerde tiyatro oyunları düzenlemek.”, ifadelerini kamuoyu ile paylaştı.

Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bu yaz döneminde başlatılan açık hava sinema günleri mahallelerde belirlenen program dahilinde devam ediyor.
Belediye Başkanı Halil Posbıyık eşi Neriman Posbıyık ile birlikte Kestaneci mahallesinin ardından dün akşam Korubaşı’nda yaz sineması gösteriminde mahalle halkıyla bir araya geldi.
Mahalle sakinleri, Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver’in başrolünü paylaştığı ‘Kardeşim Benim’ filmine yoğun ilgi gösterdi. Belediye tarafından film izlemeye gelen vatandaşlara patlamış mısır ikramında bulunuldu.
Film gösteriminden önce mahalle halkına seslenen Başkan Posbıyık, bu tür etkinliklerle mahallelerde birliktelikleri artırmayı hedeflediklerini söyledi. 
Posbıyık “Merkezde düzenlediğimiz açık hava sinema günlerini mahallelere aldık. Komşu komşusuyla bir araya gelemiyor. Bu tür etkinliklerle birlikteliklerimizi artırmayı hedefliyoruz. Hedefimiz önümüzdeki yıldan itibaren mahallelerde tiyatro oyunları düzenlemek” dedi.
Açık hava sineması bu akşam Hamzafakıhlı mahallesiyle devam edecek.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48