´´Eğilim Yoklaması Seçimleri, Demokrasi şölenine dönüştü´´

Cumhuriyet Halk partisi Ereğli İlçe Örgütü yaptığı yazılı açıklama ile , 7 Martta yapılan Eğilim yoklamasının demokrasi şöleni havasında geçtiğini belirtti.

´´Eğilim Yoklaması Seçimleri, Demokrasi şölenine dönüştü´´

Cumhuriyet Halk partisi Ereğli İlçe Örgütü yaptığı yazılı açıklama ile , 7 Martta yapılan Eğilim yoklamasının demokrasi şöleni havasında geçtiğini belirtti.

İktidar partisinin il ve ilçe Kongrelerinde iki adayın demokratik bir şekilde yarışmasına bile tahammül edemediği bir durumda, CHP’li 16 aday adayı Zonguldak milletvekilliği sıralaması için demokratik bir şekilde yarıştığını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Örgütü yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“CHP Zonguldak Milletvekili adaylığı Eğilim Yoklaması Seçimleri, Demokrasi şölenine dönüştü.İktidar partisinin il ve ilçe Kongrelerinde iki adayın demokratik bir şekilde yarışmasına bile tahammül edemediği bir durumda, CHP’li 16 aday adayı Zonguldak milletvekilliği sıralaması için demokratik bir şekilde yarıştı.2. inci sıranın Kontenjan olarak ayrıldığı tabloda 1.3.4.5. inci sıralar üyelerin oylarıyla belirlendi.Sıralama sonucu, Kdz.Ereğli ilçe örgütünün arzu ettiği ve diğer ilçe örgütlerimizle birlikte katkı verdiği bir şekilde oluştu.Tüm Zonguldak genelinde CHP üyeleri, partisi için yıllarca emek verenlerle birlikte, gençlik ateşi ve coşkusunu da değerlendirecek mevcut tabloyu oluşturmuştur.Kdz.Ereğli ilçe örgütünün ısrarla vurguladığı 2. İnci sıra talebi, bu tablo ile daha net ortaya çıkmıştır.Kdz.Ereğli’den bir adayın 2 inci sırada yer alabilmesi için Genel Merkezimizle değerlendirmelerimizi tamamlayarak 7 Haziran ‘da Zonguldak’ta 1 inci parti, Türkiye’de iktidar hedefiyle çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız.Eğilim yoklaması seçiminin 1.3.4.5 sıralar için yapıldığı herkesçe bilinmektedir. Ancak buna rağmen 2. inci sıra kontenjan adaylığı konusunda kamuoyunda çeşitli spekülatif haberler yayılmaktadır. Kaldı ki Kontenjan adayının kim olacağı konusu Genel Merkezimizin yetkisindedir. Bunun dışında ortada dolaşan tüm haber ve yorumların hiçbir değeri yoktur. Kdz. Ereğli İlçe Örgüt olarak şu hususu da vurgulamak isteriz ki ; Kontenjan için Kdz. Ereğli’den başvuran aday adaylarının tümü eşit haklara sahiptir. İlçe Örgütü olarak tüm aday adaylarına aynı mesafedeyiz. Ayrıca bazı yerel haber kaynaklarında yer alan İlçe Başkanlığımıza ait rapor, ilçe örgütümüzce hiçbir basına servis edilmemiştir.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48