Chp Kontenjana Kadın Aday

7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimlerine geri sayım devam ederken, CHP’de de aday listeleri belirleniyor.

Chp Kontenjana Kadın Aday

7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimlerine geri sayım devam ederken, CHP’de de aday listeleri belirleniyor. CHP ülke genelinde 45 bölgede adaylarını önseçim ile belirledi. Zonguldak’ta ise aday adaylığa başvuranlar arasında 7 Mart tarihinde 2. Sıra kontenjan adaylığı dışında eğilim yoklaması yapılmıştı.

Kontenjana başvuruda bulunan aday adayları arasına bir de Şehir Planlamacısı genç bir kadın aday eklendi. Kandilli’de doğup büyüyen Kamuran Ayyıldız, Genel Merkeze gidip dosyasını teslim ettikten sonraGenel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan “alındı belgesini” teslim aldı.

Ayyıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada, CHP’nin iktidara gelmesi için her türlü görevi üstlenip çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Ayyıldız CHP Genel Merkezi’ne Kandillililer Derneği Başkanı Korhan Us ile birlikte gitti. Korhan Us, “Hayrettin abimiz ile Neriman ablamızın kızının milletvekili aday adaylığa başvurusunu yaparken ‘Abi gel yanımda ol dedi’ ben de bu daveti seve seve kabul ettim. İşlemlerini yaparken de yanında olmanın gururunu yaşadım. Biz Kandillililer olarak, talep geldiği takdirde her konuda üyelerimiz ve dostlarımızın yanındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Kamuran bizim kendi kızımız. Aday olduğu takdirde de bölgemizde yaşayan tüm Kandillilerin parti ayrımı yapmadan Kamuran Ayyıldız’a tam destek vereceklerini de umut ediyorum” sözleriyle konuştu.

KAMURAN AYYILDIZ KİMDİR?

1973 yılında Kandilli’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Armutçuk Madenci İlköğretim Okulu’nda, Liseyi de Kdz. Ereğli Lisesi’ndetamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi’ni bitirdi ve Şehir ve Bölge Planlamacısı. İlçede kendi kurduğu firmasında Şehir Planlama alanında çalışıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyesi. Ayrıca Şehir Plancıları Odası Zonguldak Temsilci Yardımcısı.

Ereğli’nin Çiğdemli Köyü’nden (eski adı Alakese) babası Hayrettin Ayyıldız, annesi Balı Mahallesi’nden Neriman Ayyıldız TTK ArmutçukMüessesesi’nde memur olarak çalışıp emekli oldu. Bir ağabeyi ve bir de ablası var. Kendisi de bir kız annesi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayri TOK
Hayri TOK - 7 yıl Önce

dürüst, güvenilir ve halkımızın sesi olabilecek bir aday. değerli millet vekili adayimiza desteğimiz tam

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48