NURİ TEKİN 164 OY ALDI. TBB´DE ZONGULDAK´I TEMSİL EDECEKLER

NURİ TEKİN 164 OY ALDI. TBB´DE ZONGULDAK´I TEMSİL EDECEKLER
gundemeregli.com-Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclisi´nde Zonguldak’ı temsil edecek olan, belediye başkanları ve meclis üyelerinin seçimi yapıldı.
Zonguldak Belediye Meclisi salonunda yapılan toplantıya Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir başkanlık yaparken, Zonguldak ilçe ve belde belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri katıldı. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Akdemir, TBB´nin tüm belediyelerin sorunları çözme noktasında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, şunları söyledi: “30 Mart yerel seçimlerde, halkın hür iradesi sandığa yansıdı. Bizler ve aynı zaman da siz de bulunduğumuz bölgeye, en iyi hizmeti vermek adına bu görevdeyiz. Hepinize bu anlamda yapacağınız tüm güzel çalışmalar için yürekten başarılar diliyorum. Türkiye Belediyeler Birliği meclisinde görev alacak arkadaşlarımızın belirlenmesi gerektiğinden bu seçimleri gerçekleştirmek üzere toplanmış buluyoruz. Bu konuda, tüm belediye başkanlarına gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Türkiye Belediyeler Birliği, tüm belediyelerin sorunlarını çözmeye çalışan yine personelleri seminerler ile de bilgilendirmeye çalışan bir kurumdur. Tüm bu çalışmaları yapabilmek için de bizden asil üye olarak 4 belediye başkanı ve bir belediye meclis üyesi, yedek üye olarak 2 belediye başkanı ve bir meclis üyesi olarak belirlenecektir. Yaptığımız bu toplantının amacı sadece bu üyelerin belirlenmesidir.”
Üye seçimine geçilmeden önce söz alan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, herkesin siyasi kimliğini bir kenara bırakması gerektiğini ifade ederek; “Seçilmiş olduğumuz bu kutsal görevde başarılar diliyorum. Şimdi son bir haftadır Zonguldak’ımızın da geleceği ile ilgili önemli kararlar alınacağı ZONÇEP’in turizmle ilgili ve bugün de Türkiye Belediyeler Birliği’nin üye seçimleri yapılacak. Ama şunu görüyorum. Sanki 30 Mart öncesinin ve siyasi kimlikleri, o rozeti yakamızdan çıkartmadığımızın farkındayım. Bu benim şahsi düşüncem. Bu gündemi oluşturacak yukarıdaki yönetim. Bu yönetimi seçerken siyasi kimlikleri bir tarafa bırakın, burada katkı verecek arkadaşların seçilmesi lazım.” şeklinde konuştu.
Daha sonra TBB başkanlık ve meclis üyesi seçimine geçilerek belediye başkanları isimleri verildi. CHP’den Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı ve Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş aday olarak gösterildi. AK Parti’den ise, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal belediye başkanları adayları olarak gösterildi. Yapılan oylama sonucu; Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 165 oy, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin 164 oy, Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı 161 oy, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş ise 160 oy alarak, Zonguldak’ı temsilen TBB meclisinde görev almak üzere seçildiler. Ardından yapılan açık oylama da, TBB’ne yedek üye belediye başkanları olarak, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın ve Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın belirlendi. Asil meclis üyesi seçimde ise oy çokluğu ile Cumhur Nalcı ve yedek meclis üyesi ise Abdullah Cebeci seçildi. Tüm oylamaların ardından gereken üye seçimleri tamamlandı.
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48