PUSULA FOTOĞRAFLARINDA NE MESAJ VERİLDİ

Cumhurbaşkanı adaylarının söz konusu fotoğraflarda tercih ettikleri renklerin barındırdığı mesajları Renk Uzmanı Sebla Özyurt yorumladı.

PUSULA FOTOĞRAFLARINDA NE MESAJ VERİLDİ

gundemeregli.com-10 Ağustos´ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş yarışacak.

Köşk´ün 12´nci sakinini belirlemek için ilk turu 10 Ağustos´ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş yarışacak. Oy pusulasında ilk defa üç adayın vesikalık fotoğrafları da bulunacak. Adayların söz konusu fotoğraflarda tercih ettikleri renklerin barındırdığı mesajları Renk Uzmanı Sebla Özyurt yorumladı.

İşte fotoğrafların kodları

BAŞBAKAN ERDOĞAN

Kırmızı kravat odak noktasıdır. “Bana odaklanın, bana güvenin ve bana konsantre olun. İddialıyım, kendime güveniyorum” anlamını taşıyor. Ancak kravat küçük bir unsur olduğu için orada bunu abartmayarak yapıyor.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU

Lacivert-gri çizgili kravat, “Prensip sahibi bir insanım. Her şeye mesafeyle yaklaşıyorum. Hiç kimseden etkilenmem ve hiç kimsenin tesiri altında kalmam. Aynı zamanda disiplinliyim, eğitimliyim ve belirli çerçevede size hitap ediyorum.”

SELAHATTİN DEMİRTAŞ

Mavi renk kravatla, “Huzur ve sükûnet istiyorum. Kavga gürültü istemiyorum. Sizlere kendimi doğru ifade ederek yansıtmak istiyorum” diyor. Kullanılan renkler, bilinçaltında önem verdiği değerler olduğunu gösterir.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48