Ulupınar'dan ziyaret

Ulupınar'dan ziyaret

Ulupınar'dan ziyaret
AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Devrek’te geçen sene meydana gelen heyelan ve geçtiğimiz günlerde Zonguldak merkezde ve Elvanpazarcık Beldesinde oluşan sel ve heyelandan doğan zararların temini için AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden’i ziyaret etti. 
AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar beraberinde Devrek Heyelanzedeler Derneği Başkanı Soner Susam ve yönetimiyle birlikte geçen yıl meydana gelen heyelan ve geçtiğimiz günlerde Zonguldak merkezde ve Elvanpazarcık Beldesinde oluşan sel ve heyelandan doğan zararların temini için AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden’ i ziyaret etti.
Özcan Ulupınar, AFAD Başkanı Mehmet Bilden’ i geçen sene meydana gelen Heyelan neticesinde evsiz kalan vatandaşların kira durumları, zararlarının karşılanması ile Zonguldak merkezde oluşan sel ve heyelan neticesi mağdur olan vatandaşlarımızın durumları ve zarar tespit çalışmaları sonucu istenilen acil yardım taleplerini görüştüklerini belirtti. Görüşmede heyelanzedelerin 15 gün önce bakanlar kurulu kararı ile afete maruz bölge ilan edildiğini söylediğini, kendilerinin taleplerini ilettiklerini AFAD Başkanı Bilden’in de ilk olarak kiraların yatırılması ve sonrasında heyelanzedeler için yapılacak konut inşaatlarının bir an önce başlatılıp bitirilmesi yönünde derhal talimat verdiğini bildirdi. Konutları da AFAD’ın yapacağını 2 yıl ödemesiz 18 yıl ödemeli şeklinde olacağını dile getirirken Zonguldak ve Elvanpazarcık beldemizde meydana gelen sel ve heyelandan kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi için talep edilen acil yardım ödeneklerinin çabuklaştırılması hususunda AFAD başkanlığının elinden geleni yapacağını söyledi. Ulupınar, AFAD başkanının konuya duyarlı yaklaşımından ve kendilerine desteklerinden çok memnun kaldıklarını, bundan dolayı müteşekkir olduklarını ifade edip görüşülen konularla ilgili en kısa süre içinde vatandaşa geri dönüşümün olacağını ve konunun takipçisi olduklarını söyleyerek, bütün hemşerilerine selam ve saygılarını sundu.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48