Ereğli Erdemir satranç ihtisas kulübü’nün büyük başarısı

Organizasyonunu TSF’nin yaptığı 2015 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’nın Konya Rixos Otel’de oynandığı bildirildi.

Ereğli Erdemir satranç ihtisas kulübü’nün büyük başarısı

Organizasyonunu TSF’nin yaptığı 2015 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’nın Konya Rixos Otel’de oynandığı bildirildi. Erdemir Satranç İhtisas Kulubü Başkanı İskender Hatip şampiyona ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Toplam 76 takımın katıldığı şampiyonaya 35.sıradan başladık. Takım İsviçre sistemiyle 9 tur, 72 maç oynanan şampiyonada oyun temposu 90dk+30 sn/hamleydi. 6.kez katıldığımız şampiyona da hedeflediğimiz puana ulaştık. Böylelikle gelecek yıl Türkiye Şampiyonası’na doğrudan katılma hakkı elde ettik. 6 takımı yendik, 3 takıma yenildik. Takım puanımız 12, maç puanımız 42 oldu. Genel sıralamadı 14.sırayı alarak 21 basamak yükselmiş olduk. Bizim kadar aşağıdan başlayıp, yukarıya çıkan başka bir takım çıkmadı. 10-15 arası da 12 puandı. 1 ve 5. Masalarda da masa derecesini son turda kaçırdık. Kürsüye çıkabilirdik.Şampiyona sonunda ilk altı takım Türkiye Satranç 1.’ligine çıktı. 7-16 arası takımda doğrudan final oynamaya hak kazandı.

Takımda oynayan sporcularımız, masaları ve aldıkları puanlar şöyledir.

1-Masa: Bertan Kunaç - 6,5 Puan

2-Masa: Tuncay Atamer -5,0 Puan

3-Masa: Mehmet Eren Ermiş - 6,0 Puan

4-Masa: Celalettin Erdoğan – 4,0 Puan

5-Masa: Emine Topal – 6,5 Puan

6-Masa: Berk Eren Bakır – 5,5 Puan

7-Masa: Murat Yanık – 5,5 Puan

8-Masa: Çiğse Güntay – 3,0 Puan

Sporcularımızı yürekten kutluyor, gelecek yıl 1.lig’e çıkmak için daha çok çalışacağımızı belirtirim. Sporcularımızın ailelerine; forma desteği sağlayan Erdemir yönetimine, salonlarını santranca açarak günlük antrenmanları yapmamızı sağlayan EVEDER yönetimine ve bize desteğini her zaman sunan Ereğli basınına teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER