´´Nefretle kınıyorum ´´

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, son günlerde yaşanan terör olayları ile ilgili bir yazılı açıklama yayınladı. Demirtaş yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehit polis ve askerlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı diledi.

´´Nefretle kınıyorum ´´
HABERMERKEZİ- CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi.
Demirtaş  yaptığı yazılı açıuklama ile ,yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehit polis ve askerlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı diledi.

Demirtaş yaptığı açıklamada şunları kaydetti:7 Haziran seçimleri sonrası maalesef, ülkemiz toplumsal huzuru ve barışı bozan,  birlik ve bütünlüğümüze yönelen, bir terör dalgası ile karşı karşıya kalmıştır. Her gün Türkiye’nin dört bir tarafındaki evlere ateş düşmektedir. Çocuklar babasız, eşler kocasız, anne ve babalar evlatsız kalmaktadır. Terörün boyutu, verdiğimiz kayıplar ve içinde bulunduğumuz acı tablo, her geçen gün ağırlaşmaktadır. Son iki ayda PKK terörü nedeniyle, Zonguldak’ta şehit polisimiz Tansu Aydın’dan sonra ikinci polisimiz Yusuf Yelkenci’yi de şehit verdik. Yine geçtiğimiz günlerde Şırnak’ta meydana gelen çatışmada uzman çavuşumuz Sercan Sezer yaralanarak gazi olmuştur.

´´ SİYASİ HESAPLAR BİR KENARA BIRAKILMALIDIR ´´

Terör kimden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin nefretle kınıyorum. Yaşadığımız bu acı tablonun en önemli sorumlusu siyasi iktidardır. Siyasi iktidar bir an evvel toplumsal barışı yeniden tesis edecek adımları atmalıdır. Siyasi hesapları bir kenara bırakmalıdır. Tüm Türkiye’de PKK terörü ile yaşamını yitiren askerlerimize polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlara baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum.´´dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 07:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48