Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz; Tüm Hizmetlerin Takipçisiyiz

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Alaplı’da devam eden ve projelerin hizmetlerin takipçisi olduklarını kaydetti.

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz; Tüm Hizmetlerin Takipçisiyiz
AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Alaplı’da devam eden ve projelerin hizmetlerin takipçisi olduklarını kaydetti. 

İlçe Başkanı Yavuz, yaptığı açıklamada, İlçeye yapılacak olan Gençlik Merkezinin Karşıyaka mahallesinde 4 dönüm alan üzerine yapılması için çalışma başlatıldığını söyledi. Gümeli Beldesinde Baraj inşaatını devam ettiğini ifade eden Yavuz, şunları söyledi:

İlçemizin tüm sorunlarını biliyoruz, ilçemizde öncelikli projelerin başında gelen Gümeli Beldesi Hasan Bal deresi üzerine kurulacak olan barajın yol bağlantılarında çalışmalar devam ediyor. Proje 45 metre yüksekliğinde 6.8 milyon metreküp yıllık içme suyu kapasiteli baraj, aslında ilk önce bin günde bin gölet projesi kapsamındaydı. Ancak daha sonra baraja dönüştürüldü. Alaplının tüm köylerine ve İlçe merkezindeki mahallerin su ihtiyacını karşılayacak olan barajın ishale hattı ihalesi de yapılması için girişimlerde bulunduk. Gençlik Merkezi ile ilgi arsa yerinde yaşanan problem sonrası yeni bir yer arayışına girdik. Karşıyaka Mahallesinde 4 dönümlük bir alan var. Gençlik Merkezi bu alana yapılması için gerekli yerlere müracaatlarda bulunduk. Gençlerimizin spor yapmaları için kısa zamanda gençlik merkezi projesini hayata geçireceğiz. Kapalı spor salonu ile ilgi 690 evler Mahallesinde bulunan futbol sahasını yanına düşünüyoruz. Bunla ilgide çalışmalarımız devam ediyor. C sınıfı hastane ile ilgili ise eski hastanen olduğu alana yapılması düşünülüyor. Bununla ilgilide çalışmalarımız devam ediyor. Okullar ile ilgili olarak ta 5 okul talebimiz oldu yatırım programın açıklanmasını bekliyoruz. Alaplı çayını Karadeniz’e çıkış bölgesine mendirek yapılası içinde talebimiz oldu. Konuyu takip ediyoruz. AK Parti Zonguldak Milletvekillerimiz Faruk Çaturoğlu, Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar’ın destekleriyle İlçemizi hak ettiği yerlere hep birlikte getireceğiz.”
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 07:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48