Akaryakıt soyguncularına rekor ceza

Zonguldak, Bolu ve Bartın´da 4 gün içinde 5 akaryakıt istasyonunu soyan sanıkların davasında 3 sanığa toplam 288 yıl ceza çıktı.

Akaryakıt soyguncularına rekor ceza
 Zonguldak, Bolu ve Bartın´da 4 gün içinde 5 akaryakıt istasyonunu soyan sanıkların davasında 3 sanığa toplam 288 yıl ceza çıktı. 

Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olan Mustafa Ö. ve Gökhan D. sabah erken saatlerde adliyeye getirilirken, Ankara 1 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan tutuklu sanık Aykut S. mahkemeye SEGBİS sistemiyle katıldı.

Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davada, birden fazla kişi ile birlikte işyerinden silahlı yağma, cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından tutuklu olarak yargılanan sanıklardan Mustafa Ö. 108 yıl hapis cezasına çarptırılırken, diğer sanıklar Gökhan D. ve Aykut S. 90’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme heyeti, Mustafa Ö.´ye yağma suçundan 6 kez 12´şer yıl ve hürriyetten yoksun kılma suçundan 6 kez 6´şar yıldan toplam 108 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Heyet, Gökhan D. ve Aykut S.´ye ise yağma suçundan 6 kez 10´ar yıl ve hürriyetten yoksun kılma suçundan 6 kez 5´er yıldan 90 yıl hapse mahkum etti.

İlk olarak 4 Şubat´ta Zonguldak´ın Karaman beldesi, ardından 5 Şubat´ta Bolu´nun Mengen ilçesi, 6 Şubat´ta Zonguldak´ın Çaycuma ilçesi ve Saltukova beldesindeki akaryakıt istasyonlarını soyan 3 kişi, son olarak, Bartın´ın Ulus ilçesi Abdipaşa beldesindeki akaryakıt istasyonunu soymuştu.

Ellerinde demir sopa ve tabanca bulunan kar maskeli 3 şahıs, üzerlerindeki para ve değerli eşyaları aldıkları çalışanları ellerinden bağlayarak bir odaya kilitlemişti. Daha sonra yakıt istasyonunun market bölümüne giren şahıslar, para ve çok sayıda sigara alarak kaçmıştı. Marketteki güvenlik kamerası tarafından görüntülenen 3 kişiden birinin, kameranın açısını değiştirmeye çalıştığı görülmüştü.

4 gün içinde meydana gelen 5 soygunun gerçekleştiği bölgelerdeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis ve jandarma ekipleri, bir taksiden şüphelenmiş, sahibi belirlenen 67 T 0488 plakalı ticari taksi, gece Zonguldak girişinde Çınartepe Mahallesi´nde durdurulmuştu.

Araçta yapılan aramada 2 kar maskesi, eldiven, kuru sıkı tabanca, biber gazı, sopa, 37 plastik kelepçe ve cep telefonu bulunmuştu. Gözaltına alınan sürücü Mustafa Ö.(29) ile yanında bulunan Gökhan D.(22) ve Aykut S.´nin (31) evlerinde yapılan aramalarda 375 paket sigara ve elektroşok cihazı ele geçirilmişti.
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48