ALAPLI BELEDİYESİNDEN CEVAP GELDİ

ALAPLI BELEDİYESİNDEN CEVAP GELDİ
gundemeregli.com-Alaplı Çayı’nın taşması sonucu, Alaplı şantiyesinden alarak denize sürüklenen kanalizasyon ve su boruları ile çöp konteynırlarından bir kısmını denizden toplayan Ereğlili balıkçıların, emeklerinin karşılığını alamadıklarını öne sürerek, yaptığı basın açıklamasına karşılık Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin´den  cevap geldi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin´in  Basın Bürosu  aracılığı ile yaptığı  yazılı açıklama şu şekilde;

6 Haziran Cuma günü şiddetli yağmurla birlikte yaşadığımız sel ve su baskınlarının ilçemize ve belediyemize verdiği zararın yaralarını sarmaya çalıştığımız bir dönemde, taşan Alaplı Çayı’nın şantiyelerimizden alarak denize sürüklediği kanalizasyon ve su boruları ile çöp konteynırlarından bir kısmını denizden toplayan Ereğlili balıkçıların, emeklerinin karşılığını alamadıklarını öne sürerek, basın açıklamalarıyla belediyemizi suçlamaları, bizleri derinden üzmüştür.

EREĞLİLİ BALIKÇILARLA HERHANGİ BİR GÖRÜŞME YAPILMADI

Birincisi; Belediyemiz sel sularıyla birlikte denize sürüklenen su ve kanalizasyon borularıyla, çöp konteynırlarını belirgin bir ücret karşılığında toplamaları için Ereğlili balıkçılarla herhangi bir görüşme yapmamış, herhangi bir taahhütte de bulunmamıştır. Balıkçı arkadaşlarımız, Ereğli açıklarına kadar uzanan Belediyemize ait borular ile çöp konteynırlarından ulaşabildiklerini toplayarak Ereğli ilçemizde limana çıkarmışlardır.

SADECE BİR BALIKÇI TEKNESİ SAHİBİ VERDİĞİMİZ YAKITI KABUL ETTİ

İkincisi; biz kendilerine herhangi bir taahhütte bulunmamamıza rağmen, belirgin bir emek sarf ettiklerini göz önüne alarak, kendilerine bu emeklerinin karşılığı olarak , çalışmalarda teknelerinin yakıt tüketimlerini eksiği olmayacak hatta fazlası olacak şekilde karşılayabileceğimizi söyledik. Fakat bizden, neredeyse topladıkları malzemenin de değerini aşacak şekilde astronomik bir yakıt talebinde bulundular. Biz de bunu kabul etmedik. Sadece bir balıkçı teknesi sahibi verdiğimiz yakıtı kabul etti. Biz, bu zor zamanımızda yanımızda olduğu için bu balıkçı arkadaşımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Diğer, 3-4 balıkçı arkadaş ise verebileceğimizi söylediğimiz 150 litre yakıtı kabul etmeyerek, neredeyse bunun 3 katı miktarda yakıt talebinde bulundukları gibi, bir de basına açıklama yaparak , emeklerinin karşılığını alamadıkları gerekçesiyle belediyemizi suçlamışlardır. Büyük bir felaket yaşadığımız, bu felaketin belediyemize ve ilçemize verdiği tahribatı gidermeye çalıştığımız, sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz ve yardımlaşma ve dayanışma içinde olmamız gereken bir dönemde, balıkçı arkadaşların bu tür bir konuyla kamuoyunu meşgul etmeleri üzücüdür.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48