Alaplı kaymakamlığına Saim Eskioğlu atandı

Alaplı kaymakamlığına Saim Eskioğlu atandı

Alaplı kaymakamlığına Saim Eskioğlu atandı

İçişleri Bakanlığı’nca Vali Yardımcıları ve Kaymakamların atama kararnamesi yayınlandı. Hazırlanan kararnameyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. 12 mülki idare amirinin de bakanlık bünyesindeki görev yerlerinde değişikliğe gidildi. Kararnameye göre, 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi.
Kararnameye göre Zonguldak Vali Yardımcılarından Ahmet Mailoğlu Kilis Vali Yardımcılığına, Sedat Yıldırım da Samandağ Kaymakamlığına atandılar. Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar Balıkesir Bigadiç ilçe  Kaymakamlığına atanırken yerine Çanakkale Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu atandı. Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin de Karkamış Kaymakamlığına atandı.

ESKİOĞLU KİMDİR?
Alaplı’ya atanan Kaymakam Eskioğlu,1955 yılında Kastamonu’nun Taşköprü İlçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da tamamladı. 1977’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, İçişleri Bakanlığının açtığı sınavı kazanarak 1978’de Kaymakamlık stajını Trabzon’da yaptı. Gülnar, Dicle, Besni, Emet, Hayrabolu, Elmalı, Saray ve Gerede İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. Emet Kaymakamlığı yaptığı sırada İçişleri Bakanlığı tarafından bir yıllığına eğitim ve incelemelerde bulunmak üzere ABD’ye gönderildi. 1997 yılında İstanbul Vali Yardımcılığından sonra Gönen ve Soma Kaymakamlığı yaptı.. Bu ilçedeki görevinden istifaen ayrıldı. 2009 yılında yeniden mesleğe döndü. Yalova Vali Yardımcılığının ardından Çanakkale Vali Yardımcılığına atandı. İngilizce bilen Eskioğlu, evli ve iki çocuk babası..Türkiye Boks Federasyonu üyesi.
Öte yandan Alaplı eski Kaymakamı ve Torbalı Kaymakamı Aydın Memük İzmir Vali Yardımcılığına atandı.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 07:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48